aktualizováno 30. 4. 2012

Férová snídaně v Českém Krumlově

aktualizováno 30.04.2012

Již v loňském roce deklarovalo vedení města Český Krumlov podporu aktivitám fair trade na území města. Zároveň neustále a soustavně pracuje na získání statutu „fairtradové město". Na tuto činnost navazuje současná spolupráce s Ekoncentrem Šípek a společná příprava akce Férová snídaně v Českém Krumlově. Jedná se o druhý ročník celorepublikového happeningu s názvem Férová snídaně ve vašem městě, kterou koordinuje nevládní organizace NaZemi. V rámci prvního ročníku získala akce podporu cca 2 500 lidí na 41 místech republiky. Letošní snídaňový happening proběhne premiérově také v Českém Krumlově, a to v sobotu 12. května 2012 od 10 do 13 hodin, v městském parku. Tento den je navíc dnem oslav Světového dne pro fair trade. Účastníci budou moci ochutnat ručně sbíraný čaj nebo jemně mletou kávu. Akce spočívá ve společném setkání přátel, rodiny i jednotlivců, kde všichni příznivci fair trade společně posnídají vlastní přinesené dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z fairtradových surovin) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Ekocentrum Šípek navíc připravuje také drobnou ochutnávku fairtradových potravin. Na akci srdečně zve město Český Krumlov a Ekocentrum Šípek.

Více informací k problematice fair trade, k takzvanému „spravedlivému obchodu" jakožto účinné podpoře chudých pěstitelů a řemeslníků z rozvojových zemí naleznete zde.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: