aktualizováno 4. 7. 2023

Jedete na dovolenou – a co váš domácí mazlíček?

Přichází doba dovolených a s ní spojené cestování. Ať už se chystáte cestovat do zahraničí nebo po ČR, je třeba myslet také na své čtyřnohé kamarády. Je důležité zvážit, zda je lepší nechat psa doma, v opatrování přátel či rodiny, v psím hotelu, nebo ho vzít na cesty s sebou.

Ačkoli pro mnohé majitele je cestování bez chlupáčů nepředstavitelné, jsou případy, kdy je skutečně lepší nechat psa doma. Dlouhá, namáhavá cesta (například letadlem), přísné podmínky vstupu do určité země, nebo zákaz psů v hotelu jsou časté důvody, proč s sebou psa na dovolenou raději nebrat. Starším či nemocným psům by cestování také neprospělo.

Pokud vaši chlupáči cestování neocení, na Českokrumlovsku můžete využít například službu krátkodobého ubytování zvířat, která je provozována při Městském útulku. Majitelům nabízí pomoc s ubytováním a péčí o psy např. v době dovolené či hospitalizace v nemocnici. Provoz zařízení je sezónní - vždy od 1. dubna do 30. září.
Cena za jeden den pobytu zvířete činní 145 Kč.

Více informací →

Pokud máte možnost vzít svého čtyřnohého parťáka na dovolenou s sebou, nepodceňte přípravu. Při cestování se psím doprovodem je nejdůležitější si dopředu zjistit potřebné informace o cílové destinaci, zda jsou psi vítáni ve vámi zvoleném ubytování, nebo jak je to například s koupáním psů v moři.

Při cestě do zahraničí váš pejsek potřebuje, stejně jako vy, svůj pas. Ten si snadno vyřídíte u veterináře. Když už na veterinární klinice budete, nezapomeňte zkontrolovat, že má váš pes platné očkování proti vzteklině. V neposlední řadě je třeba, aby pes (ale i kočka nebo fretka) byli označeni mikročipem (ISO 11784 a ISO 11785) či tetováním (musí být čitelné a prokazatelně provedeno před 1. 7. 2011).

Více informací →

Čím lépe jste připraveni, tím klidnější a bez problémů cestování bude. V tomto smyslu vám přejeme příjemnou dovolenou – se čtyřnohým mazlíčkem i bez něj!

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: