aktualizováno 19. 1. 2024

Dobročinné polévky opět na náměstí Svornosti

Pokud máte rádi polévky a zároveň chcete podpořit dobrou věc, neváhejte a přijďte na dobročinnou akci Polévka, která pomáhá, která se letos uskuteční v pondělí 26. 2. 2024 na náměstí Svornosti v Českém Krumlově.

Těšit se můžete na klasické polévky, jako jsou vývary, kulajda nebo gulášovka, v nabídce ale bude třeba i exotická indická z červené čočky, japonský ramen nebo mexická fazolačka. Na své si přijdou vegetariáni, vegani i lidé s alergiemi na lepek nebo laktózu. Všichni kuchaři polévky připravují bez nároku na finanční odměnu. „K našim nadšeným dobrovolníkům a zaměstnancům se letos přidaly restaurace Egon Café, Drunken Coffee, Food & Wine Bar KLiKA, Pivnice Na Hrázi, Konibar Kájov, Hotel U Matěje z Černice a MOLO Restaurant,“ vyjmenovává Tomáš Zunt, ředitel neziskové organizace ICOS Český Krumlov, která akci pořádá. „Dvě polévky uvaří také žáci základních škol. Druháci ze ZŠ Linecká chystají bramboračku a žáci ze ZŠ Větřní moravskou zelnici.“

Na náměstí i z rozvozu

Prodej polévek bude probíhat v pondělí 26. února od 11:00 do 16:00 nebo do vyprodání zásob. „Rozhodně doporučujeme dorazit včas, loni byla už kolem jedné hodiny polovina polévek vyprodaná a ve tři už jsme neměli ani porci. Není divu, polévky byly vynikající,“ usmívá se organizátorka akce Květa Škrabalová z ICOS Český Krumlov a dodává: „Pokud nemáte možnost přijít na náměstí osobně, můžete si polévku objednat domů nebo do práce. Objednávky budeme přijímat od 12. do 23. února.“ 

Podpoříte dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům i dětem

Výtěžek z prodeje polévek putuje na podporu činnosti dobrovolníků z krumlovského Dobrovolnického centra. „Našich více než sedmdesát dobrovolníků pomáhá doplňovat přímou profesionální pomoc, například v nemocnici, domovech pro seniory nebo u znevýhodněných dětí,” vysvětluje činnost dobrovolníků Tomáš Zunt a dodává: “Svou činnost dobrovolníci vykonávají bez nároku na finanční odměnu, přesto dobrovolnictví něco stojí: dobrovolníci musejí být školeni, pojištěni, jsou jim hrazeny nezbytné doprovodné náklady a programy musejí být profesionálně vedeny. Proto každá zakoupená polévka skutečně pomůže.”

Tato akce je zároveň skvělou příležitostí, jak se seznámit s činností organizace ICOS Český Krumlov a zjistit, jak se do jejích aktivit můžete zapojit. Přijďte si užít příjemnou atmosféru, skvělé jídlo a dobrý pocit z pomoci druhým.

Akci pořádá ICOS Český Krumlov ve spolupráci s táborským spolkem Polévka, která pomáhá. V Českém Krumlově letos již počtvrté. Minulé tři ročníky přinesly výtěžek přes 150.000 Kč.

Pro více informací sledujte facebook a webové stránky ICOS Český Krumlov.

Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (1/3)Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (2/3)Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (3/3)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: