aktualizováno 31. 5. 2021

COVID: Informace pro občany a podnikatele

Životní situace s covidem

Aktuální opatření, provoz obchodů a služeb, covid v běžném životě apod. najdete na webu Ministerstva vnitra covid.gov.cz.

Krizové ošetřovné pro rodiče

Kompenzace

Kompenzační programy pro zaměstnance, rodiny a podnikatele jsou k dispozici na https://covid.gov.cz/situace/kompenzace

 

Očkování, testování, protiepidemický systém

Informace k očkování, protiepidemickým opatřením, testování, statistiky a důležité kontakty najdete na webu Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/.

Informace k vakcínám a zapojení praktických lékařů do systému očkování

Centrální rezervační systém k očkování

https://registrace.mzcr.cz/

Nemocnice Český Krumlov

Informace o očkovacím místě, odběrovém místě pro testování atd. najdete na http://www.nemckr.cz/

Aktuálně změna parkování pro klienty OČKO centra v Českém Krumlově

Klienti, kteří míří na očkování proti covid-19 do sportovní haly, budou od 1. 6. 2021 nově parkovat na bus stopu A. Parkoviště pro OČKO centrum se ze stávajícího místa (původně parkoviště pro karavany) přesune na bus stop A, který se nachází naproti zimnímu stadionu a blíže k zámku. Dopravní značení je sem již nasměrováno, a i zde budou pro klienty OČKA platit dvě hodiny parkování zdarma.

Pomoc seniorům při registraci k očkování

Tel. 1221 - bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví

Tel. 800 100 450 - bezplatná linka Jihočeského kraje

Tel. 778 711 847 - linka Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Český Krumlov (pondělí–čtvrtek od 8.00 do 14.00 hodin, pátek od 8.00 do 12.00 hodin)

Pomoc seniorům s nákupy potravin a léků

Po dobu nouzového stavu opět nabízí město Český Krumlov pomoc potřebným s nákupy. Seniorům nad 65 let a osobám se zdravotním postižením zajistí nákup potravin, drogerie a léků a následně jejich rozvoz do místa bydliště. Službu rozvozu poskytne město zdarma, přičemž nákup si hradí klient sám. Více informací k dispozici zde

Městský úřad Český Krumlov

Městský úřad funguje od 26. 4. 2021 v běžném režimu s úředními hodinami v plném rozsahu. 

K vyřízení záležitostí již není nutné, aby se klienti objednávali, přesto rezervaci termínu na úřadu doporučujeme → online objednávkový systém. Rezervace návštěvy na úřadu je pohodlný způsob, kdy klienti nemusí trávit čas čekáním, než na ně přijde řada a mají jistotu, že v objednaný čas se jim bude úředník věnovat.

 

Živnostníci, podnikatelé a firmy se mohou obracet na Ministerstvo průmyslu a obchodu ve věci podpory podnikání v době koronavirové krize, nebo ohledně kompenzačních programů jednotlivých resortů, které lze pro živnost či podnikání využít.

Aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách https://1212.mpo.cz/, nebo je možné bezplatně zavolat na linku 1212, a to každý pracovní den od 8.00 do 16.00 hodin.

Kompenzace

Všechny kompenzační programy pro podnikatele jsou k dispozici na https://covid.gov.cz/situace/kompenzace.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora zajišťuje ve spolupráci s partnerskými advokátními kancelářemi pro své členy poradenský servis zdarma.

Podnikatelé mohou kontaktovat Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Českém Krumlově:

Kontakt: Helena Nekolová, e-mail: nekolova@jhk.cz; telefon: 608 572 251, denně k dispozici od 7.30 do 16.00 hodin.

Úřední hodiny jsou v době nouzového stavu omezeny: PO a ST: 7.30 – 16.00 hodin. Pro prvotní komunikaci spíše využijte telefonického nebo e-mailového kontaktu.

www.jhk.cz

Snížení nájemného za pronájem nemovitostí ve vlastnictví města v souvislosti s 2. vlnou covid-19

Město Český Krumlov v roce 2021 snižuje nájemné podnikatelům, živnostníkům a organizacím v městských nemovitostech, kteří jsou přímo postiženi vyhlášeným nouzovým stavem (od 5. 10. 2020 dosud) a s tím souvisejícími vládními opatřeními, a to o 25 % z roční výše nájemného.

Zároveň u všech nájemců, kterým byla poskytnuta sleva z nájemného v minulém roce v souvislosti s 1. vlnou covid-19, nebude město valorizovat nájemné o inflaci v roce 2021 a nájemné tak zůstane v původní výši roku 2020 před snížením.

Navíc je odložena splatnost nájemného za první pololetí 2021 pro všechny nájemce dotčené 2. vlnou COVID-19 bez sankcí do 30. září 2021.

Také městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond poskytla slevu za pronájem nebytových prostor sloužících k podnikání, které byly postiženy nouzovým stavem, ve výši 30 % ze smluvního nájemného za dvě kalendářní čtvrtletí (čtvrté čtvrtletí 2020 a první čtvrtletí 2021).

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: