aktualizováno 23. 2. 2021

Českokrumlovské očkovací centrum zahájí provoz ve čtvrtek 25. února

Další z očkovacích center v Jihočeském kraji se otevře tento týden v Českém Krumlově. Ve sportovní hale budou lékaři a sestry z českokrumlovské nemocnice podávat vakcínu proti covid-19 už od tohoto čtvrtka. 

Očkovací centrum neboli OČKO, kde se očkuje proti nemoci covid-19, je vybudováno v každém okrese v Jihočeském kraji. Pro českokrumlovský region byla pro umístění OČKA vybrána sportovní hala v Českém Krumlově. Provoz centrum zahájí ve čtvrtek 25. února 2021. Dle vakcinační strategie Jihočeského kraje se v centru budou očkovat lidé ve věku 60+, nicméně v současné chvíli se mohou k očkování registrovat pouze občané starší 80 let.

„Provoz centra se ze začátku plánuje dle dodávek vakcín, do konce února počítáme s jedním dnem týdně. Během března dojde k navýšení dodávek vakcín, nicméně nelze dopředu stanovit přesnou provozní dobu,“ uvádí Lenka Trojáková, vrchní sestra z Nemocnice Český Krumlov. Lékaři a sestry se tedy přesunou do OČKO centra z areálu českokrumlovské nemocnice, kde se očkovalo doposud.

V centru budou s administrativou a organizací pomáhat dobrovolníci z řad zaměstnanců městského úřadu, divadla, základních škol, Českokrumlovského rozvojového fondu, Klášterů ČK a městské policie.

„Dobrovolníci budou poskytovat informace všem příchozím, pomohou klientům s vyplňováním potřebných podkladů a také budou registrovat očkované do Informačního systému infekčních nemocí,“ vyjmenovává úkoly dobrovolníků Radim Rouče, tajemník Městského úřadu Český Krumlov.

Parkování pro klienty OČKO centra je zajištěno na parkovací ploše bus stopu B, který je v těsné blízkosti sportovní haly. Parkování je po dobu dvou hodin zdarma, což je doba, která komfortně postačí pro obstarání očkování s dostatečnou časovou rezervou. Po provedeném očkování je nutné odjet s autem z parkoviště a uvolnit tak místo dalším klientům centra.

Sportovní hala se pro potřeby OČKO centra připravovala celý únor. Přes palubovku je položená nová plovoucí podlaha a příčky rozdělily celý prostor tělocvičny na přijímací a odchozí administrativní část, ordinaci lékaře, tři očkovací boxy, čekárnu po aplikaci vakcíny a další prostory pro zázemí.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Jak se do OČKA objednám?

Registrací na https://registrace.mzcr.cz/. V případě potřeby asistence při registraci mohou klienti volat na telefonní linky: 1221 (bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví), 800 100 450 (bezplatná linka Jihočeského kraje) nebo 778 711 847 (Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Český Krumlov (po-čt 8.00-14.00, pá 8.00-12.00 hodin).

Bez registrace není očkování možné. Zároveň je důležité, aby klienti do očkovacího centra přicházeli přesně na čas, který mají rezervovaný v centrálním registračním systému.

Jak se do OČKA dostanu?

Sportovní hala sídlí na adrese Chvalšinská 111. V blízkosti je zastávka MHD s názvem Chvalšinská. Klienty přijíždějící autem do OČKO centra navede dopravní označení se žlutým logem OČKO centra, které je umístěno na všech příjezdech do Českého Krumlova. Vchod do OČKA se nachází z boku sportovní haly od Chvalšinského potoka. Bezbariérový přístup se nachází u východu sportovní haly.

Kde zaparkuji?

Parkování pro klienty OČKO centra je zajištěno na parkovací ploše bus stopu B, který je v těsné blízkosti sportovní haly. Parkování je po dobu dvou hodin zdarma, což je doba, která komfortně postačí pro obstarání očkování s dostatečnou časovou rezervou. Cesta z parkoviště je až k hale značena ukazateli.

Jak to v OČKU funguje?

Ve vestibulu budou k dispozici dva formuláře Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním, které klienti vyplní. Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 mohou mít předvyplněný už z domova (dotazník je ke stažení zde). Vyplněním formuláře s předstihem klienti výrazně ušetří čas u registrace na místě.

Před vstupem na registraci si klienti připraví: občanský průkaz (nebo pas), průkaz pojištěnce, podepsaný Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním.

U registrace se klienti dozví, zda půjdou před samotným očkování ještě na konzultaci k lékaři (po červené naváděcí linii), nebo ihned na očkování do očkovacího boxu (po žluté naváděcí linii).

Po aplikaci očkovací látky se posadí v odpočinkové zóně a vyčkají 15 minut, kde budou pod dohledem zdravotníka pro případ nevolnosti.

Před opuštěním čekárny u výstupu z očkovacího centra odevzdají podepsaný Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním a vyzvednou si zprávu o provedeném očkování. Po aplikaci druhé očkovací dávky obdrží Certifikát o provedeném očkování.

Provoz OČKA

Provoz českokrumlovského OČKA je naplánován do konce června 2021.

Další informace 

Podrobnější informace k očkování jsou k dispozici na webu Jihočeského kraje
https://www.kraj-jihocesky.cz/ a webu Nemocnice Český Krumlov www.nemck.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: