aktualizováno 4. 7. 2022

Otevírací doba plaveckého bazénu o prázdninách

Pro ty, kteří dávají v létě přednost krytému bazénu před venkovním koupáním, bude od 1. července do 7. srpna otevřený malý i velký plavecký bazén, včetně sluneční terasy:

  • PO-PÁ 9.00-21.00 hodin
  • SO a NE 13.00-21.00 hodin

V červenci ani srpnu nebude v provozu parní komora.

Technická odstávka v srpnu

Od 8. do 31. srpna bude provoz plaveckého bazénu pozastaven. Důvodem je technická odstávka na údržbu.

„Během odstávky proběhnou opravy spár, výměny dlaždiček, nátěry ploch a konstrukcí nebo výměna zásobníku teplé vody. Technická kontrola dále ukáže, co bude nutné opravit. V havarijním stavu jsou například některé větve podlahového vytápění,“ uvádí Martin Tomka ředitel společnosti PRO-SPORT.

Budoucnost plaveckého bazénu

Současný bazén byl uveden do provozu před 30 lety, jeho koncepce i kondice odpovídají době vzniku i době intenzivního využívání. Vize nového wellness bazénu je zpracována ve studii proveditelnosti již z roku 2018 a následně aktualizována celou řadou jednání a prohlídek v terénu. Jistou inspirací pro krumlovský bazén může být i řešení rekonstrukce bazénů ve Volarech a Prachaticích, protože stejně jako českokrumlovský bazén se jedná o bazény budované v jednom období architektem Antonínem Buchtou.

„Za poslední tři roky proběhly renovace a rekonstrukce sociálního zázemí, parních komor a instalace solárních panelů. Během podzimu bude realizován vrt, který má nahradit dodávky vody z řadu. Ve hře je i strategie vytápění, které je nyní závislé na plynu. V prvním patře budou vyměněna všechna okna, což ocení zejména zákazníci rehabilitací,“ říká místostarosta pro sport Martin Hák.

Osud současného plaveckého bazénu je předurčen celou řadou faktorů, tím hlavním jsou peníze. Všechny opravy a investice jsou realizovány s vědomím, že stávající bazén tu s námi bude žít ještě několik let. „Rozhodnutí o celkové rekonstrukci nebo výstavbě na zelené louce bude bez pochyby v kompetenci budoucího zastupitelstva. Podstatnou podmínkou pro realizaci obou možných přístupů je získání patřičné dotace, na jejíž vypsání čeká nejedno české město. Úkolem nejbližších let je dle mého názoru výstavba venkovního bazénu, který by navazoval na současný, ale i ten budoucí bazén. Půjde o využití společných parkovacích ploch, pokladny, bufetu, personálu, energií nebo technologií,“ dodává místostarosta.

Bazén prázdniny, zdroj: oKSBazén prázdniny, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: