aktualizováno 25. 6. 2020

Český Krumlov uctí památku Milady Horákové

aktualizováno 25. 6. 2020

Český Krumlov se připojuje k iniciativě Milada 70, která připomíná 70. výročí justiční vraždy právničky a političky Milady Horákové.

V rámci uctění památky osobnosti, která je svou odvahou a postojem i dnes inspirací nám všem, vyvěsí město ve dnech 26. a 27. 6. 2020 na budovy úřadu černý prapor a v pátek 26. 6. 2020 v 10.35 a 14.35 hodin odvysílá městský rozhlas tříminutovou tematickou audiokoláž o soudním procesu s Miladou Horákovou.

Zinscenovaný proces posloužil nejen k likvidaci politických odpůrců, ale i k zastrašení široké veřejnosti a potlačení jakéhokoliv projevu názoru, který byl v rozporu s komunistickou ideologií.

Milada Horáková

www.dekomunizace.cz/milada70

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: