aktualizováno 4. 11. 2019

Poznejte Český Krumlov v řeči map

aktualizováno 4. 11. 2019

Český Krumlov se letos poprvé připojí k Mezinárodnímu dni geografických informačních systémů - GIS Day. Osvětové akci, během níž specialisté na geografické informační systémy informují laickou veřejnost o tom, co je to GIS a jak ovlivňuje náš každodenní život.

Každoročně se v listopadu ve firmách, školách a dalších institucích po celém světě konají akce, díky nimž jsou tisíce dětí i dospělých informovány o přínosu geografie a počítačového zpracování geografických dat. Aktivita GIS Day vznikla v roce 1987 na podporu geografické gramotnosti na školách, v organizacích a v lidské komunitě obecně. Od té doby se těší stále větší oblibě a i v České republice si s třicítkou každoročně pořádaných akcí našel své pevné místo.

„V rámci GIS Day nabízíme základním školám v regionu bezplatný interaktivní výukový program na téma osvěty geografických informačních systémů, který je určen pro žáky 9. tříd," uvádí Štěpánka Kučerová z oddělení rozvoje a kontroly veřejných zakázek.

Vrcholem GIS Day bude prezentace na téma „Poznáváme naše město řečí map aneb povídání o Geoportále Český Krumlov". Beseda o veřejných datech města je určena široké veřejnosti a uskuteční se 12. listopadu od 16.30 hodin ve Velkém sále areálu Klášterů v Českém Krumlově.

Besedu povedou odborníci z českokrumlovského městského úřadu Zdeněk Moravec, správce GIS, a Miluše Dolanská, která se zabývá územně analytickými podklady města. „Představíme, jak mohou být mapy užitečné v každodenním životě a jak obyvatelé mohou být užiteční pro mapy," uvádí Zdeněk Moravec.

Akce v Českém Krumlově jsou realizovány Místní akční skupinou Blanský les - Netolicko o.p.s. ve spolupráci s městem Český Krumlov v rámci projektu MAP II - ORP Český Krumlov", reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008622, který je spolufinancován Evropskou unií.

Aktuality, pozvánky na semináře, kurzy a workshopy, nabídky možné spolupráce i termíny dalších akcí můžete sledovat na webových stránkách www.mapvzdelavani.cz.

Logo EU + MŠMT

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Zdeněk Moravec
Odbor / oddělení: OIT
Funkce: datový analytik, správce GIS
E-mail: zdenek.moravec@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 108

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: