aktualizováno 10. 7. 2019

Nové molo a trampolína u Hornobránského rybníka děti baví

aktualizováno 10. 7. 2019

Také v letošní sezóně pokračuje město Český Krumlov s revitalizací areálu Hornobránského rybníka, který je v létě vyhledávaným místem odpočinku mnoha Krumlováků.

Na začátku července městská společnost PRO-SPORT ČK nechala ukotvit uprostřed rybníka plovoucí molo s žebříky. Plocha 5 x 5 metrů slouží plavcům slouží jako ostrůvek pro skákání nebo relaxaci.

Vodní molo se skládá z bloků, jejichž nosnost je 325 kg na jeden metr čtvereční, celková nosnost mola je tak osm tun. Materiál, z něhož jsou základní díly vyrobeny, je antikorozní, antioxidační, šetrný k životními prostředí, vodním rostlinám i živočichům. Je zcela recyklovatelný. Délka životnosti plovoucího mola je 15 až 20 let. Na zimní sezónu se z rybníka odstraní a uskladní. Molo město pořídilo za 164 tisíc korun.

Druhou novinkou, která těší zejména nejmenší návštěvníky, je vzduchová trampolína. Atraktivní herní prvek je ale magnetem pro všechny věkové skupiny a ze skákání jsou nadšení děti i dospělí.

Trampolína je konstruovaná s maximálním ohledem na bezpečnost a splňuje nejpřísnější evropské bezpečnostní normy. Polštáře jsou nízko nad zemí a nemají žádné ostré rohy, nebo boční hrany, ze kterých by hrozil pád. Z důvodu bezpečnosti se na trampolínu nesmí v botách.

U pláže byla instalována trampolína o rozloze 9,5 x 6 metrů za 168 tisíc korun.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: