aktualizováno 26. 6. 2019

Účastníci výzvy Do práce na kole ušetřili tunu emisí

aktualizováno 26. 6. 2019

Český Krumlov se letos poprvé zapojil do celostátní kampaně Do práce na kole. V České republice se již jednalo o 9. ročník výzvy, které se pro letošní rok zúčastnilo celkem 19 576 účastníků z 2 737 firem a institucí.

Zdolávat nelehký krumlovský terén na bicyklu, nebo pěšky se vrhlo 30 průkopníků z pěti firem. V průběhu května všichni krumlovští účastníci ujeli celkem 6 554 km a nachodili, nebo uběhli 797 km. Došlo tak k úspoře nejen emisí CO2 v počtu 948 306 g, ale účastníci také ušetřili 17 000 korun za 515 litrů nespotřebovaného paliva.

Začátkem června proběhlo vyhodnocení celé akce. V kategorii týmové pravidelnosti se na prvním místě umístil tým Krumlovskej pracák s průměrem jízd 93,9 %. Nejlepším cyklistou v Českém Krumlově a 22. v celorepublikovém pořadí se stal Tomáš Krbec z městského úřadu s úctyhodným počtem 2 535 km. Nejlepším běžcem byl Pavel Špachman z firmy Linde s 263 km.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další výzvu v příštím roce!

Děkujeme také partnerům, kteří věnovali účastníkům hodnotné ceny:
Diablo Sport
HM Sport
Vltava sport service
Tenis centrum
PRO-SPORT ČK
Historický pivovar Český Krumlov
Manufaktura

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: