aktualizováno 13. 2. 2019

Prázdninový provoz mateřských škol

aktualizováno 2. 4. 2019

Město Český Krumlov bude od poloviny měsíce července 2019 do začátku přípravného týdne, tedy do 26. 8. 2019 rekonstruovat kotelnu a topení v MŠ Za Soudem. Z tohoto důvodu musí být změněn termín prázdninového provozu této MŠ a to tak, MŠ Za Soudem bude mít otevřeno o prázdninách od 1. 7. 2019 do 12. 7. 2019 a MŠ Tavírna bude mít otevřeno od 29. 7. 2019 do 9. 8. 2019 (záměna původních termínů).

Kotelna a topení je v MŠ Za Soudem potřeba rekonstruovat již několik let a teprve nyní město získalo finanční prostředky na rekonstrukci. V době plánování prázdninového provozu ještě tato informace o získání prostředků na kotelnu a topení nebyla k dispozici.

Omlouváme se rodičům za komplikace, které jim změna prázdninového provozu způsobí. Věříme, že nové řešení tepla v MŠ Za Soudem jistě ocenění nejen rodiče, ale především děti.

Děkujeme za pochopení.

Provoz MŠ o letních prázdninách 2019

Prázdninový provoz mateřských škol v Českém Krumlově je velmi náročný z mnoha hledisek. Po vyhodnocení loňského roku hledal Odbor školství, sportu a péče o dítě spolu s ředitelkami mateřských škol co nejlepší řešení nejen pro rodiče, ale také z hlediska samotných pedagogických pracovníků a v neposlední míře i z hlediska nejekonomičtějšího řešení. Přerušit či omezit provoz mateřské školy je možné podle § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

S ohledem na skutečnou docházku dětí do mateřských škol o prázdninách v roce 2018, se od letošního roku přistoupilo k tomu, že se mateřské školy budou střídat v provozu ve čtrnáctidenních cyklech. Tak, aby rodiče mohli děti do školy umístit, ale také z důvodu umožnění pedagogům alespoň částečného čerpání zákonné dovolené v rozsahu 40 dnů za kalendářní rok. Taktéž je nutné provést práce související s běžnou údržbou škol. Děkujeme proto rodičům za vstřícnost a pochopení.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Romana Šolcová
Odbor / oddělení: OSSPD
Funkce: referent
E-mail: romana.solcova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 414

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: