aktualizováno 3. 5. 2018

Město poskytne finanční i materiální pomoc majitelce domu zasaženého požárem

aktualizováno 3. 5. 2018

Ve středu 2. května 2018 v odpoledních hodinách zachvátil dům č. p. 29 v Rooseveltově ulici rozsáhlý požár. Jeho příčina je aktuálně v šetření.

Město Český Krumlov chce v této těžké situaci poskytnout majitelce domu pomoc. Starosta Dalibor Carda bezprostředně po této nešťastné události nabídl paní Haně Š. volný městský byt na sídlišti Plešivec. Paní Hana Š. zatím tuto možnost nevyužila a zajistila si dočasné ubytování u sousedů tak, aby byla blízko svého domu.

Událost mimořádně projednala rada města, která rozhodla o zřízení transparentního účtu s počátečním vkladem 20 tisíc korun, což je výše příspěvku, kterou mají radní ve své kompetenci. Zastupitelům následně doporučí zvýšit příspěvek města na 50 tisíc korun.

„Jakmile Krajský úřad povolí městu zřídit sbírkový účet, zveřejníme jeho číslo, aby i veřejnost měla možnost pomoci naší obyvatelce, která přišla o střechu nad hlavou," uvádí starosta Dalibor Carda.

Město bude také nápomocno při likvidaci škod, které požár způsobil. Zajistí kontejner, nástroje na úklid a další věci, které budou třeba. Starosta nadále zůstává v kontaktu s majitelkou a operativně pomáhá při zajištění nezbytných kroků.

Starosta byl u včerejšího zásahu po celou dobu přítomen: „Chtěl bych nejen svým jménem, ale i jménem zasahujících jednotek poděkovat občanům, kteří přinášeli hasičům vodu na pití a drobné občerstvení. Byla to malá, ale opravdu dojemná gesta, která dokazovala, jak moc si všichni vážíme jejich náročné práce."

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: