aktualizováno 26. 6. 2017

Hornobránský rybník nabízí v parných dnech osvěžení

aktualizováno 26. 6. 2017

Sezóna relaxace a hrátek u vody se naplno rozjela a místem, kde naleznou vyžití rodiny s dětmi, sportovci i milovníci slunečních paprsků je v Českém Krumlově právě Hornobránský rybník. Tato lokalita prošla před třemi lety kompletní revitalizací, a stala se tak v parných letních dnech hojně vyhledávaným místem Krumlováků. Návštěvníkům je tu k dispozici písečná pláž, dvě sportovní a jedno dětské hřiště, občerstvení, sociální zařízení a v neposlední řadě špičková kvalita vody, která pravidelně prochází odbornými rozbory.

V polovině května začala příprava na léto, kromě běžné údržby a sekání trávy kolem rybníka prošly úpravou také povrchy na hřištích. Pro sportovce je tu k dispozici jedno beachvolejbalové a jedno šotolinové univerzální hřiště pro míčové hry. „Rozšířili jsme dětské hřiště o prvky pro nejmenší návštěvníky, byly vysazeny nové stromy pro vytvoření přirozeného stínu, městské lesy dodají v brzké době písek na pláž a plánujeme také doplnění vodních atrakcí pro děti, které tu zatím chybí," vyjmenovává novinky Martin Tomka z městské společnosti PRO-SPORT ČK, která se o rybník a jeho okolí stará.

Hornobránský rybník se může pochlubit špičkovou kvalitou vody, kterou pravidelně jednou za čtrnáct dní, v tropických dnech pak jednou za týden, ověřuje a testuje akreditovaná společnost. „Za tři roky existence nebyla ani jednou zhoršená kvalita vody díky tomu, že máme posílenou vodoteč z kaskády rybníků Sebevrahů. V případě potřeby pustíme vrt a zásobujeme rybník čistou vodou," upřesňuje Martin Tomka.

Průzračně modrou vodu jako v umělých bazénech tu však nelze očekávat. Rybník zůstane rybníkem i s jeho přirozeným ekosystémem. Ze světa fauny je proto třeba počítat s přítomností kachen. Ta závisí na vodácké sezóně, na jejím vrcholu se totiž kachny z řeky stěhují do klidných vod, a nejbližší nacházejí právě tady. V Hornobránském rybníku také žije škleble rybničná, která je indikátorem čistoty vody, neboť je velmi citlivá na dusíkaté látky a chemikálie. Je to přísně chráněný mlž. Návštěvníci velmi často škeble sbírají a násilně otvírají, což je zakázáno!" upozorňuje Martin Tomka.

U rybníka rekreanti naleznou vše, co by nemělo ke komfortnímu koupání chybět - převlékárny, sprchy s pitnou vodou, WC, restauraci s venkovním posezením a vyhrazené parkoviště.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: