aktualizováno 1. 6. 2017

Kostel sv. Víta v zelené barvě

aktualizováno 1. 6. 2017

Poslední květnová středa je vyhlášena dnem roztroušené sklerózy. Po celé České republice se konají akce na podporu léčby této nemoci a lidí jí postižených. Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu. Nemoc postihuje zejména mladé dospělé od 20 do 40 let.

Barvou roztroušené sklerózy je zelená, symbolizuje naději. Sounáležitost s nemocnými je proto vyjádřena nasvícením dominantních budov v obcích právě touto barvou.

K tomuto aktu, kdy se problematika spojená s roztroušenou sklerózou dostává do povědomí společnosti, se přidal i Český Krumlov, který do zelena obléknul dominantu města - kostel sv. Víta.

Děkujeme všem obyvatelům za podporu.

Kostel sv. Víta v zelené barvě

Kostel sv. Víta v zelené barvě

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: