aktualizováno 20. 4. 2017

Obyvatelé z okolí Energobloku v Domoradicích mohou pomoci s identifikací zápachu

aktualizováno 20. 4. 2017

Energoblok v Domoradicích spouští v současné době systém na sledování emisí pachových látek. Jedná se o norský systém Purenviro TOM, který automaticky zaznamenává proudění větru a vyhodnocuje rozptyl zápachu do okolí. Obyvatelé v okolí Energobloku tak mají možnost zapojit se do monitoringu zápachu a přispět k identifikaci jeho možných zdrojů.

„Rozhodli jsme se investovat do systému, který pomůže identifikovat zdroj zápachu v okolí Energobloku," vysvětluje předseda představenstva společnosti CARTHAMUS a.s., Jindřich Beznoska a dodává: „Byli bychom moc rádi, kdyby se do sledování kvality ovzduší v okolí Energobloku zapojilo co nejvíce občanů. Jde nám o společnou věc, a to minimalizovat dopady činnosti Energobloku na životní prostředí."

Prostřednictvím intuitivního systému Purenviro TOM mohou občané v mapě velice jednoduše označit místo, kde zaznamenali zápach. Systém stěžovateli odpoví zpět, jaké jsou na základě aktuálních povětrnostních podmínek možné koncentrace pachových látek v místě, kde se v daném okamžiku nacházel a zda je možné, aby zdrojem zápachu byl Energoblok, anebo se jedná o jiný zdroj pachu.

Stížnost na zápach lze provést přes počítač prostřednictvím tohoto odkazu, nebo přes mobilní aplikaci v mobilním telefonu, kterou je možné stáhnout zde, anebo přes QR kód. 

QR kód Carthamus

Zdroj: CARTHAMUS a.s.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: