aktualizováno 20. 4. 2011

Český Krumlov se na tři dny zahalí do kouzelného hávu

aktualizováno 20.04.2011

Dětské odpoledne, lampiónový průvod, koncerty oblíbených skupin, májové odpoledne otevřených muzeí a galerií nebo TyjátrFest Kutná Hora lákají všechny do Kouzelného Krumlova od pátku 29. dubna do neděle 1. května. Program českokrumlovské jarní slavnosti se odehraje na více místech - v zahradách Pivovaru Eggenberg, na náměstí Svornosti, v Museu Fotoateliér Seidel nebo v jednotlivých muzejních prostorách. Přijměte i vy pozvání na oblíbenou oslavu jara v Českém Krumlově. Vstupné je zdarma. Kompletní program je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/kokr2011.

„Kouzelný Krumlov je první ze čtyř oficiálních akcí města v letošním roce, které připravujeme. Naším dlouhodobým záměrem je přizvat k této akci občany města, a to přímým zapojením jejich aktivit do programu akce, ale samozřejmě i jako návštěvníky. Vycházíme z české tradice stavění májí, ale obohacujeme ji o další programové části, jako například Krumlovský veletrh, kdy se prezentuje na třicet místních zájmových sdružení, škol a dalších neziskovek. Prezentují zde svou činnost, kterou vyvíjejí především ve prospěch obyvatel města, a tak si na této aktivitě cením především toho, že se zde mohou lidé posousedsku setkat a popovídat si, inspirovat se, třeba i něco vymyslet a uvést do života. Zajímavým bodem programu je Festival Základní umělecké školy Český Krumlov a další hudební vystoupení místních souborů. Asi nejvíce navštěvované je dětské odpoledne s dovednostními hrami a programem pro děti. Základní dramaturgický rámec je podobný, ale každoročně se objeví i něco nového a zajímavého. Letos je to například páteční multižánrový festival TyjátrFest z Kutné Hory, stále oblíbenější focení ve Fotoateliéru Seidel, letos s tématem První dáma = máma, ale také téměř pravidelně proběhne nějaký křest CD, či DVD, letos to bude křest nové nabídky krumlovských kulturních institucí Český Krumlov Card," řekl jeden z organizátorů Jan Vozábal.

Páteční program - 29. 4. 2011

Letošního novinkou je páteční multižánrový festival v pivovarských zahradách. Pod názvem TyjátrFest se představí autorská divadla malých forem z Kutné Hory, kutnohorské kapely a výtvarní umělci. Program začíná v 17 hodin koncertem formace Marcel Kříž &    Pohublá zrzka a pokračuje vernisážemi dřevořezeb a keramiky, divadelními vystoupeními divadel Neškvor nebo Do Houslí. Program TyjátrFestu zakončí po půl desáté koncert kutnohorské skupiny LiSoPea.

Festival TyjátrFest vznikl původně jako zahradní narozeninová párty na soukromé zahradě kutnohorského předměstí Kaňk. Hostitel na ní zval vždy na pár dní divadelní soubory a jejich představení, hudební skupiny a výstavy různých žánrů. Postupně se TyjátrFest vyprofiloval ve festival amatérských a autorských divadel malých forem a pevně zakotvil mezi významnými kulturními akcemi v Kutné Hoře. Do Českého Krumlova přiveze festival výběr toho nejzajímavějšího.

Sobotní program - 30. 4. 2011

Také sobotní program je zasazen do prostoru pivovarských zahrad. Od 13 hodin bude zahájeno dětské odpoledne a Krumlovský veletrh. Nejmladší návštěvníci si mohou malovat, vyrobit čarodějnický kostým, otlouci píšťalku, uvít věneček, nechat se kouzelně nalíčit, opéct první jarní špekáček, nebo se vyřádit při různých hrách, jako například skákací hrad, trampolína, hry Českokrumlovské scény, jízda na raftu Vodní záchranné služby, dovednosti ve spolupráci s profesionálními hasiči a další. Dětské odpoledne také zpříjemní divadelní představení s písničkami brněnského divadla Kamarádi. Svou činnost představí jednotlivé odbory Základní umělecké školy Český Krumlov, Domu dětí a mládeže, Krumlovští pištci a další místní spolky, školy a neziskové instituce, například Kiwanis klub Český Krumlov, který aktuálně pořádá sbírku na pomoc Japonsku. Po postavení májky, kterou sponzorsky darují Lesy města Český Krumlov, bude společně zažehnuta velká vatra a vystoupí dámská folková kapela Lakomá Barka, africkými rytmy zahrady naplní El Tenéré a večer zakončí Kyanid, kapela roku 2010 na Českokrumlovsku. Ve 20.45 hodin se z náměstí vydá do pivovarských zahrad lampiónový průvod.

V průběhu sobotního podvečera bude pokřtěna nová nabídka českokrumlovských kulturních institucí - tzv. Český Krumlov Card. Český Krumlov se stane prvním menším městem (podle počtu obyvatel), které bude mít ucelenou kulturní nabídku tohoto druhu. Od 1. května si mohou turisté i místní obyvatelé prohlédnout Hradní muzeum včetně hradní věže, Regionální muzeum, Museum Fotoateliér Seidel a Egon Schiele Art Centrum za poloviční vstupné. Karta je přenosná a platí jeden měsíc od první návštěvy. Více informací je v samostatné tiskové zprávě nebo na www.ckrumlov.cz/card

Po celou sobotu a neděli mohou milovníci kostýmů, fotografie a historie zavítat do Musea Fotoateliér Seidel, kde bude probíhat od 9 do 17 hodin jarní fotografování na téma První dáma=máma. Před objektiv jsou zváni současné maminky, tatínkové i jejich děti. Společná rodinná fotografie v autentickém prostředí fotoateliéru rodiny Seidelových a nejlépe v dobovém oblečení se stane ozdobou rodinného fotoalba, tak jako tomu bývalo v minulém století. Součástí akce je i soutěž o nejstylovější fotografie v dobovém kostýmu. Více na www.seidel.cz.

Nedělní program - 1. 5. 2011

Nedělní program Kouzelného Krumlova je tradičně zasvěcen májovému odpoledni otevřených muzeí a galerií. Bezplatně bude zpřístupněna výstava Příběh města v Regionálním muzeu výstava Česko-Krumlovský design v Galerii české kultury v Máselnici na 2. nádvoří zámku nebo výstava Česko-Krumlovská surrealita podzemního města v Mezinárodní galerii umění ve Václavských sklepích na 4. nádvoří zámku. V International Art Studiu na Fortně se koná od 10 do 24 hodin den otevřených dveří s představením projektů Krumlovské náměstíčko - Růžový dvorek a Růžová cesta. Státní hrad a zámek Český Krumlov zdarma zve na Procházku staletími, kdy zájemce provede přes kapli sv. Jiří, Renesanční síň, renesanční apartmá, Antecameru a Eggenberský sál (I. prohlídková trasa - interiéry z 16., 17. a 18. století), Malou jídelnu, soukromé apartmá kněžny Eleonory, Barokní obrazárnu a Plášťovou chodbu (II. prohlídková trasa - interiéry z 18. a 19. století), kterou se prochází na Letní jízdárnu (na II. terasu zámecké zahrady). Prohlídka trvá asi 75 minut a jsou vypsány 4 termíny, na něž je nutné si předem vyzvednout volnou vstupenku. Volné vstupenky budou vydávány 1. května od 9 do 15:45 hodin v zámecké pokladně na II. zámeckém nádvoří.

Nedělní odpoledne zpříjemní promenádní koncert českokrumlovské swingové kapely Black Bottom od 14 do 17 hodin na náměstí Svornosti.

 

Kompletní program Kouzelného Krumlova je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/kokr2011.

Město Český Krumlov děkuje všem partnerům za podporu a součinnost při organizaci 7. Ročníku městské slavnosti Kouzelný Krumlov.

Akci pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumlovský rozvojový fond.

Generálním partnerem je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery jsou Pivovar Eggenberg, TyjátrFest Kutná Hora a Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: