aktualizováno 7. 6. 2013

Povodňové zpravodajství města Český Krumlov - rok 2013

Aktualizováno 07.06.2013

 

Informační linka povodňové komise Český Krumlov 380 766 333 - informace o aktuálním stavu. V případě akutního ohrožení volejte linku Městské policie 156.

Aktuální informace zde.

 

Povodňové zpravodajství města Český Krumlov - rok 2012

aktualizováno 05.06.2012

V úterý 5. června 2012 proběhlo CVIČENÍ povodňové komise a krizového štábu ORP Český Krumlov za účelem koordinace záchranných a likvidačních složek při povodních velkého rozsahu. Stránka s bližšími informacemi se zpracovává. Stav na vodních tocích v Českém Krumlově nedosahují žádného stupně povodňové aktivity.

Povodňové zpravodajství města Český Krumlov - rok 2010

aktualizováno 03.06.2010

čtvrtek
3. 6. 2010
Během noci Polečnice, ani Vltava nedosáhly žádného povodňového stupně. Od 3 hodin se postupně vodní stav na obou tocích snižuje. Vodní stav řeky Polečnice se ve 3 hodiny pohyboval 10 cm pod hodnotou prvního 1. SPA. Na Vltavě to bylo 17 cm pod spodní hranicí 1. SPA.
   
středa
2. 6. 2010
10:10
Další informace
- stavba protipovodňových opatření přerušila činnost, pokračuje pouze na přípravě výstavby ostrůvku u Lazebnického mostu
- od půlnoci ze středy na čtvrtek je plánován zvýšený odtok z vodní nádrže Lipno - až 20 m3/s, problémy na řece Vltavě  Povodí Vltavy nepředpokládá
   
středa
2. 6. 2010
9:20
Podle předpovědi počasí a radarových snímků se na naše území blíží výrazná oblačnost, z níž bychom se měli dočkat vydatných srážek. Český hydrometeorologický ústav vydal předpověď a upozornění pro obyvatele: 
Během dneška se od východu rozšíří výrazné srážkové
pásmo a očekáváme dnes a v noci na zítřek vydatné srážky trvalého charakteru, které budou zesilovat zejména na návětrné straně Novohradských hor a Šumavy. Předpokládáné úhrny srážek do zítřejšího rána budou od 30 do 50 mm, na omezeném území návětrných partií hor až 70 mm. Již odpoledne se  začnou výrazně zvedat hladiny menších toků na celém povodí horní Vltavy a ve večerních hodinách očekáváme na četných místech dosažení 1.SPA.
K překročení úrovní 2.SPA
dojde s velkou pravděpodobností také v povodí horní Malše, na menších tocích v povodí Vltavy mezi Lipnem a Budějovicemi (Polečnice, Křemežský potok, Netolický potok), dále v povodí Blanice, Volyňky a Otavy. Na uvedených tocích je možné i dosažení stavů ohrožení.
Během zítřka budou srážky slábnout, i když v odpoledních hodinách by mohly krátkodobě mírně zesílit, opět nejvíce v oblasti Šumavy a Novohradských hor.
Vzhledem k vyšší pravděpodobnosti dosažení stavů ohrožení doporučujeme sledovat vývoj aktuální hydrologické situace a to zejména v nočních hodinách ze středy na čtvrtek.

 

Související odkazy

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: