aktualizováno 26. 5. 2010

Centrum pro pomoc dětem a mládeži se účastní projektu „Přes hranice Česka a Rakouska"

Tisková zpráva ze dne 07.05.2010

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. v Českém Krumlově se účastní projektu „Přes hranice Česka a Rakouska" („TransBorders Czech Republic - Austria"), který organizuje sdružení Verein Anne Frank ve Vídni, ve spolupráci s českými neziskovými organizacemi „Člověk v tísni" a „Organizací pro pomoc uprchlíkům".

Jedná se o interaktivní projekt, který je zaměřen na oblast ochrany lidských práv, přičemž klade důraz na schopnost porozumění a poučení se z vlastní minulosti. Hlavním cílem projektu je hledání možných řešení konfliktů, ke kterým dochází v demokratické různorodé společnosti.

Projekt „Přes hranice Česka a Rakouska" bude probíhat na různých místech příhraničních regionů - Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Vídeň a sousedících regionů České republiky v období březen 2010 - říjen 2011.

První programové setkání všech účastníků projektu se uskutečňuje o tomto víkendu (8. a 9. května 2010) v Brně a CPDM o.p.s. Český Krumlov vysílá do projektu 6-ti člennou skupinu mladých lidí, kteří se budou účastnit dílčích aktivit tohoto projektu.

Projekt je rozdělen do tří částí. První částí je příprava a instalace putovní výstavy věnované životu Anny Frankové s následným vzdělávacím seminářem. Díky tomu budou mít účastníci možnost vybudovat si k tématu holocaustu a útisku menšin jasnější vztah. Druhou částí plánovaného projektu je filmový workshop a seminář o lidských právech. Cílem filmových workshopů je dát účastníkům příležitost k vytvoření vlastních filmových spotů, nezávisle, pod dohledem profesionálů. Poslední částí budou debaty o vytvořených filmech, a příprava závěrečné tiskové konference.

CPDM o.p.s. Český Krumlov se tak účastní dalšího evropského projektu s cílem přispět k výměně názorů a zkušeností mezi mladými lidmi z příhraničních oblastí České republiky a Rakouska, kteří se budou aktivně podílet na realizaci projektu. Projekt mladým účastníkům pomůže zlepšit jejich vzájemné porozumění týkající se pohledu na naši společnou historii. Účastníci budou moci také sdílet nápady týkající se potírání aktuálních společenských fenoménů jako je rasismus, antisemitismus a diskriminace.

Jiří Muk, CPDM o.p.s. Český Krumlov - pracoviště NZDM Bouda

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: