aktualizováno 1. 4. 2010

Velikonoční trhy v Českém Krumlově a bohatý program

aktualizováno 01.04.2010

V Českém Krumlově pokračuje tradice velikonočních trhů. Od čtvrtka 1. dubna do pondělí 5. dubna se na náměstí Svornosti konají velikonoční trhy, které se těší oblibě místních obyvatel i návštěvníků města.

Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí nabídnou trhovci a řemeslníci od 10 do 17 hodin stylové výrobky. Každý, kdo zavítá do historického centra Českého Krumlova, bude moci ochutnat lidovou pochoutku - pečené brambory. Českokrumlovské velikonoční trhy nabídnou příchozím také velikonoční pomlázky či malovaná vajíčka, dřevěné výrobky nebo kožešinové beránky.

Velikonoční program bude obohacen o Velikonoční pašijové hry. Příběh o posledních dnech Ježíše Krista se odehraje v zahradách bývalého kláštera minoritů v neděli 4. dubna od 14 hodin. Výpravné představení je doprovázeno hudbou Jaroslava Krčka a souboru Musica Bohemica a účinkuje v něm více než 70 osob. Akci pořádá Společnost pro zachování hořických pašijových her za finanční podpory města Český Krumlov. Vstupenky za 90 Kč jsou k dostání v předprodeji v Infocentru Český Krumlov nebo přímo na místě. Tato akce je podpořena z kulturních grantů z rozpočtu města Český Krumlov. Více informací je zveřejněno na www.pasije.info.

Českokrumlovský Městský pěvecký sbor Perchta pořádá v pondělí 5. dubna dva velikonoční koncerty. Od 16 hodin v Klášteře Zlatá Koruna a od 19 hodin v kostele Božího těla a Panny Marie Bolestné v areálu kláštera Tramín v Českém Krumlově se koná koncert pod vedením sbormistryně Zdeňky Litvanové. Jako host vystoupí Žákovský smyčcový orchestr Základní umělecké školy Český Krumlov. Vstupné na oba koncerty je dobrovolné. Tento projekt podpořilo město Český Krumlov.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov