aktualizováno 1. 2. 2010

Pozvání na výstavu na městském úřadě

aktualizováno 01.02.2010

Město Český Krumlov spolu s Historickou skupinou Osvětim a Památníkem Terezín zvou zájemce na výstavu "Místa utrpení, smrti a hrdinství" s podtitulem "Vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech" ve foyer Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439.

Výstava bude otevřena 2. února v 15 hodin a potrvá do 30. března 2010. Expozici můžete zhlédnout vždy v pondělí a ve středu od 7:30 do 17:00, v úterý a ve čtvrtek od 7:30 do 15:30 a v pátek od 7:30 do 13:00 hodin. Vstupné je zdarma.

Tato putovní výstava je určena především dospívající mládeži a jejich pedagogům, ale i ostatním, kteří chtějí a potřebují poznat tento tragický úsek historie 20. století. Výstava byla zahájena 31. 8. 2005 v Liberci. Od té doby byla instalována ve více než třiceti městech České republiky.

Na 28 panelech je znázorněna specifičnost jednotlivých nejvýznamnějších koncentračních táborů, káznic a věznic od nástupu nacistů k moci v Německu. Dokumenty připomínají hrůzy nacistické vlády v okupovaných zemích a současně varují před nebezpečím skupin, které dnes velmi agresivně propagují nacistické ideje a snaží se získat přívržence zejména mezi dospívající mládeží.

Výstava se koná pod záštitou místostarostky města Český Krumlov Jitky Zikmundové.

Více kulturních, sportovních či společenských akcí je zveřejněno na www.ckrumlov.cz/akce

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov