aktualizováno 16. 12. 2009

Zlatý adventní víkend v Českém Krumlově

aktualizováno 16. prosince 2009

Poslední, zlatý adventní víkend vdechne do Českého Krumlova dobročinnou atmosféru a přinese mimo jiné i Českou mši vánoční nebo společné zpívání u vánočního stromu. V městském útulku se konají v pátek Psí Vánoce, v zámecké Jízdárně v sobotu Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Smyčcového orchestru Český Krumlov a v městském divadle v neděli odehrají pohádku O Perníkové chaloupce. Tradiční adventní neděle na náměstí Svornosti bude během zlaté neděle v duchu mezinárodního zpívání Tiché noci u vánočního stromu a také poslední možnosti, jak nakoupit na vánočním jarmarku.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

 

Pátek 18. prosince od 13 do 18 hodin, v městském útulku v Kaplické ulici
Psí Vánoce

O Vánocích se v Českém Krumlově nezapomíná ani na opuštěné pejsky. Psí Vánoce v městském útulku pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov 18. prosince. „Kdokoli, kdo má rád zvířata, může přijít do útulku a potěšit psí kamarády, kteří ztratili svého pána a přinést jim něco dobrého na zub nebo přispět do kasičky útulku," pozvala všechny vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková. Opuštěným pejskům je možné přinést krmení, nebo přispět finančně - kdykoli přímo v útulku nebo na konto útulku č.ú.: 19-221 241/0100, VS: 9616.

Na Psí Vánoce pořádala sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Výtěžek sbírky předají žáci v útulku v pátek v 15 hodin. V loňském roce žáci a učitelé přispěli částkou 6 155 Kč. Finanční a věcné dary předají rovněž žáci ZŠ Kaplická a ZŠ Plešivec.

Již druhým rokem se k dobročinné akci v městském útulku připojí i podnikatelé, kteří věnují na péči o opuštěná zvířata finanční prostředky. „Dříve jsem působila ve školské radě Základní školy T. G. Masaryka, která každoročně organizuje sbírku pro útulek. Teď se snažím podporovat útulek i prostřednictvím vlastní firmy a dalších spřátelených podnikatelů, sama mám doma tři zvířata z městského útulku a dobře vím, jak tito opuštění tvorové potřebují naši pomoc," sdělila Petra Sternadová ze společnosti Profi-Service s.r.o. V letošním roce podpoří společnosti Profi-Service, Grass Czech a Sodexo městský útulek finanční hotovostí ve výši 15 tisíc Kč a krmením pro psy.

Sobota 19. prosince od 19:30, Zámecká Jízdárna
Hej mistře - Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby

Oblíbenou Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby Hej mistře odehraje Smyčcový orchestr Český Krumlov a jeho host pěvecký sbor Česká píseň Prachatice. V prvé polovině zazní Koncertantní symfonie pro kontrabas, violu a orchestr K. Ditterse von Dittersdorfa. Sólové party: kontrabas Petr Vyroubal, viola Aleš Křivský. Dirigent: Martin Peschík, Sbormistr: Václav Kraus.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Městské divadlo
Divadlo Duha Polná - O Perníkové chaloupce

Dramatizace známé pohádky Boženy Němcové prostřednictvím zajímavého ztvárnění a osobitého hereckého projevu. Představení je provázeno scénickou hudbou a veselými písničkami. Délka představení bude cca 55 minut, vstupné 50 Kč.

Neděle 20. prosince 17 hodin, náměstí Svornosti
Společné zpívání u vánočního stromu

Každoročně se českokrumlovští občané scházejí o poslední adventní neděli na náměstí Svornosti, aby si společně zazpívali Tichou noc. Tichou noc v různých světových jazycích si společně s občany města všech národností zazpívají Sam Korčák, David Rajdl, Zdeněk Novotný nebo Josef Papoušek. Program zpestří také děti z českokrumlovských mateřských a základních škol.

 

Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Nesem Vám noviny

 

Předvánoční koncert Jihočeské komorní filharmonie a pěveckých sborů Brumlíci a Medvíďata.  

Čtvrtek 17. prosince od 17 hodin, Městské divadlo - zkušebna

Malá vánoční besídka Krumlovských pištců láká návštěvníky k poslechu a zazpívání si vánočních písní a koled s Písklaty, Pážaty i Přípravkou.

 

Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Sál Základní umělecké školy
Vánoční koncert žáků ZUŠ

 

Pátek 18. prosince od 19 hodin, Hotýlek a hospoda U Malého Vítka
Zrcadla

Tradiční předvánoční koncert skupiny Zrcadla spojený se zdobením perníku si návštěvníci užijí U Malého Vítka. Rodiny s dětmi jsou vítány, vstup je volný.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Čas radosti, veselosti

Předvánoční zpívání Medvíďat a hostů

 

Příští týden se můžete těšit na Živý betlém, Štědrý den, Medvědí Vánoce a Svatý Silvestr.

 

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: