aktualizováno 3. 9. 2009

Dny evropského dědictví zvou návštěvníky také do Českého Krumlova

Interiér Fotoateliéru Seidel v závěrečné fázi obnovy

2. září 2009

Pět jedinečných památek v Českém Krumlově otevře brány veřejnosti od 12. do 20. září v rámci Dnů evropského dědictví. Státní hrad a zámek Český Krumlov zpřístupní zdarma Renesanční dům nebo objekt Konírny, Museum Fotoateliér Seidel nabízí poloviční vstupné na celou expozici a zdarma zve na komentované promítání fotografií, Muzeum stavebních dějin a řemesel zve návštěvníky na bezplatnou prohlídku muzea a na odborné přednášky, v kostele sv. Víta bude připravena exkurze s prohlídkou věže a krovů kostela a běžně nepřístupná budova Kaplanky nabídne prohlídku pozdně středověkého interiéru. Dny historického dědictví v Českém Krumlově chystají také exkurzi po středověkých měšťanských domech ve Vnitřním městě. Do letošního ročníku s podtitulem „Památky měřené časem" je přihlášeno přes tisíc památek z celé České republiky. Kompletní informace o Dnech historického dědictví v celé České republice včetně online katalogu zpřístupněných památek jsou aktualizovány na http://www.shscms.cz/ehd. Informace o Dnech evropského dědictví v Českém Krumlově a rezervační formuláře na kapacitně omezené prohlídky jsou k dispozici na www.ckrumlov.cz/ehd2009.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, zkratka EHD) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Mezi hlavní cíle Dnů evropského dědictví patří zlepšovaní informovanosti o jiných kulturách, ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu a respektování všech kultur bez ohledu na jejich rozšíření. Dny evropského dědictví se v České republice konají pravidelně od roku 1991.  Slavnostní zahájení pro rok 2009 se uskuteční 11. září ve Šternberku.

program a rezervace na www.ckrumlov.cz/ehd2009

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: