aktualizováno 3. 4. 2009

Havárie na skále Pod Kamenem by měla být opravena do konce 15. týdne

3. dubna 2009

Havarijní situace na skále Pod Kamenem, kde se zřítila část opěrné zídky, by měla být vyřešena do konce 15. kalendářního týdne. Původní plán základního zabezpečení zídky musel být přehodnocen, protože kamenná stěna byla značně nestabilní. V sobotu 28. března zahájila práce odborná geologická firma SG Geotechnika, která sanovala v minulých letech například Havraní skálu v Českém Krumlově.

Před samotným zabezpečením byl proveden výřez křovin a šetrné odstranění uvolněných kamenů opěrky, zásypu i skalního hřebene. Poté se vyvrtalo několik kotev a na nich se vytvořilo bednění a instaloval se železobetonový práh."Tento práh tvořil nový kotevní základ pro zpětné dozdění chybějící části opěrky a její provázání se stávající části zídky," upřesnil vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

V otázce sanace celé skály Pod Kamenem podniklo město Český Krumlov potřebné kroky. „Vedení města soustavně upozorňuje Ředitelství silnic a dálnic na havarijní stav skály a na nezbytnou potřebu její sanace. Urgujeme sanační práce a snažíme se předejít tomu, aby se utrhl větší kus skály, který by mohl mít daleko vážnější následky," vyjádřil se starosta města Luboš Jedlička. Při obhlídce skály z lešení u opravované opěrné zídky se potřeba sanace celé skály potvrdila.  

 

Související odkazy

 

 

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: