aktualizováno 18. 12. 2008

Psí Vánoce a zlatá adventní neděle v Českém Krumlově

17. prosince 2008

Poslední víkend před Štědrým dnem bude v Českém Krumlově patřit oslavě tzv. Psích Vánoc v městském útulku pro opuštěná zvířata. Zlatá adventní neděle přivítá na náměstí Svornosti zpěváky všech věkových kategorií. V předvečer Štědrého dne se na náměstí odehraje oblíbený živý betlém a štědrodenní dopoledne bude patřit medvědům v hradním příkopu. V uplynulém týdnu byla dokončena i vánoční výzdoba. Město Český Krumlov srdečně zve všechny na bohatý vánoční program.

Vánoční výzdoba

Český Krumlov už má kompletní vánoční výzdobu. V uplynulém týdnu se v ulicích centra rozmístilo více než 100 malých vánočních stromků s přírodními ozdobami. „Chtěla bych apelovat na to, aby lidé stromky nepřenášeli a nepřesouvali, například před své provozovny. Také bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo zachovat výzdobu ve městě mimo dosah řádění vandalů," sdělila vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková.

Historické centrum je tradičně ozdobeno staročeskými motivy a decentními světelnými prvky ve tvaru hvězd nebo sněhových vloček. Na oplocení Seminární zahrady a prelatury v Horní ulici jsou umístěny vánoční girlandy, stejně tak i na Zámeckých schodech a u sochy na Lazebnickém mostě. „Vánoční smrk na náměstí pochází letos z Hořic na Šumavě, za což patří hořickým dík a pozvání na adventní návštěvu," doplnila Vlasta Horáková.

Nového vánočního osvětlení se letos dočkala Objížďková silnice od Porákova mostu ke škole sv. Anežky. Stejně jako vloni jsou slavnostně nasvíceny i další hlavní komunikace - ulice Budějovická, Pod Kamenem a Chvalšinská. Na zkrášlení města bylo z rozpočtu vyčleněno 300 tisíc Kč a dalších 150 tisíc Kč věnovali sponzoři.

Prvky světelné výzdoby jsou vyrobeny z tzv. LED diod, které mají ve srovnání s běžnými žárovkami desetkrát nižší spotřebu elektrické energie.

Přijměte pozvání na následující akce

pátek 19. prosince

PSÍ VÁNOCE

Ani o Vánocích a během adventu se v Českém Krumlově nezapomíná na potřebné. Městský úřad Český Krumlov provozuje psí útulek a na Vánoce se snaží jeho obyvatelům zpestřit „psí život". Oficiální Psí Vánoce jsou naplánovány na 19. prosince od 13:00 do 18:00 hodin.  Opuštěným zvířatům mohou lidé přinést krmení nebo přispět přímo i finančně buď v útulku, nebo na bankovní konto 19-221 241/0100, V.S. 9619. Na Psí Vánoce pořádá sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Příspěvky přebírá paní učitelka Zlatuše Petříková.

 

neděle 21. prosince

V Městském divadle mohou zájemci zhlédnout pohádku Tři zlaté vlasy děda vševěda v podání Českokrumlovské scény. Představení začíná v 15:00.

Od 17:00 pořádá Městské divadlo Český Krumlov akci s názvem Zpívání u vánočního stromu. Českokrumlovský skupina a hosté se sejdou na náměstí Svornosti, aby si zazpívali vánoční písně a koledy.

 

úterý 23. prosince

ŽIVÝ BETLÉM

Na náměstí Svornosti se koná od 16:30 a od 18:00 živý betlém. Biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled, v němž účinkují občané a soubory města Český Krumlov, je oblíbenou akcí.

 

středa 24. prosince

ŠTĚDRÝ DEN

Na I. zámeckém nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov propuknou od 10:00 Medvědí Vánoce. Chybět nebude ani medvědář Míša Černý a jeho přátelé a hudební formace Kapka.

Adventní program je stejně jako v předchozích letech soustředěn na víkendy, obzvlášť na neděle. „Snažili jsme se toto nejhezčí období v roce zpestřit zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkávání všech obyvatel Českého Krumlova, ale i okolních obcí. Je to možnost, jak se sejít, pokochat se adventním programem, projít si vyzdobené město a odpočinout si od předvánočního shonu," sdělil ředitel městského divadla Jan Vozábal. Na náměstí nebudou chybět tradiční trhy s vánočními perníky, svařeným vínem a medovinou. V letošním roce mohou zájemci poznat i nabídku národních produktů značky KLASA a generálního partnera Adventu a Vánoc 2008 v Českém Krumlově Budějovického Budvaru.

Podrobné informace k programu v Českém Krumlově naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2008

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: