aktualizováno 12. 4. 2008

Nová koncepce Slavností pětilisté růže

Nová koncepce Slavností pětilisté růže Rada města Český Krumlov schválila 7. dubna na svém zasedání novou koncepci Slavností pětilisté růže. Hlavním organizátorem slavností, jímž je Městské divadlo Český Krumlov, tak reaguje na dřívější požadavek radních, předložit koncepci s menším finančním zatížením pro městský rozpočet a přitom neubrat na autentičnosti a atraktivnosti celé akce. "Letošní program slavností reaguje jak na finanční požadavky radních, tak i na stavební práce v době konání akce ve městě. Na náměstí Svornosti se bude v červnu opravovat kašna a první zámecké nádvoří bude částečně uzavřeno kvůli opravám inženýrských sítí," uvedl ředitel divadla Jan Vozábal. Z těchto důvodů bude hlavní scéna slavností přesunuta do pivovarských zahrad. Náměstí Svornosti poslouží jako dobové tržiště s tavernou a rovněž přilehlé ulice se stanou útočištěm pro trhovce.
"Divadlem předložený materiál ke slavnostem plně splňuje naše požadavky a vnímáme ho jako nový krok a pozitivní odezvu na naše předchozí zadání," doplnila místostarostka Zikmundová. Významné a pro návštěvníky vítané změny připravují pořadatelé i v oblasti vstupného a předprodeje vstupenek.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: