aktualizováno 28. 6. 2007

Sběr a recyklace odpadu zase kvalitnější

Sběr a recyklace odpadu zase kvalitnější Multifunkční vůz na svoz komunálního a tříděného odpadu převzali starostové z Regionálního svazku obcí Vltava 26. 6. v areálu Služeb města Český Krumlov. Svazek tvořený městem Český Krumlov a 17 okolními obcemi získal v rámci projektu Vybudování integrovaného systému sběru a recyklace odpadů svozový vůz za 6,3 mil Kč a 280 sběrných nádob na papír, sklo a plast. O tyto separační kontejnery bude navýšen počet současných. V Českém Krumlově bude příští týden rozmístěno 122 z celkových 126.

Univerzální svozové vozidlo, které provozují Služby města Český Krumlov, je prvním v ČR. Poradí si s vyklopením malých popelnic až po kontejnery na směsný odpad. Nové separační nádoby jsou obsluhovány devítimetrovým výsuvným hydraulickým ramenem.

Projekt má přinést snížení nákladů při likvidaci odpadů a zvýšení podílu třídění v regionu. Na celkových nákladech ve výši 10,94 mil. Kč se 7,49 mil. podílí EU, téměř miliónem Státní fond životního prostředí ČR a 2,46 mil. Kč RSO Vltava (Český Krumlov, Bohdalovice, Brloh, Dolní Třebonín, Holubov, Chlumec, Chvalšiny, Kájov, Křemže, Mirkovice, Mojné, Nová Ves, Přídolí, Přísečná, Srnín, Světlík, Větřní, Zlatá Koruna).

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: