aktualizováno 27. 6. 2007

Slavnostní otevření separační haly v Českém Krumlově

Slavnostní otevření separační haly v Českém Krumlově Po sedmi měsících byla 27. června znovu otevřena separační hala v Českém Krumlově, kterou vloni 21. listopadu 2006 poškodil požár. Třídící linka byla tehdy zničena, hala z části. Pracovníci Služeb města Český Krumlov i poté pokračovali ve třídění. Odpad třídili ručně. Třídění bylo náročné fyzicky i časově, bez linky se nestihlo vytřídit veškerý separovaný odpad, nyní mělo být přijato 10 nových pracovníků. Z 25 zájemců přijaly SMČK sedm lidi, z nichž čtyři dali výpověď ve zkušební době.

K požáru - policie vyloučila při šetření chybu zaměstnanců, techniky, elektrozařízení, zřejmě byl žhavý popel vysypán do kontejneru s plastem. Požár zlikvidoval technologickou linku, vytříděný odpad, částečně poškodil halu. Škody - 3,95 mil. Kč linka, asi 0,5 mil. dočišťování a opravy haly, necelé 2 mil. oprava haly, zatím není jasné, kolik uhradí pojišťovna.

SMČK sváží odpad z oblasti regionálního svazku obcí Vltava - Krumlov a 17 okolních obcí, v průměru ročně vytřídí 600 tun papíru (rakouský odběratel) a 600 tun plastu (český odběratel). Ceny klesají - od 12 000 Kč u čirého plastu po dnešních 8 000 Kč za tunu, u papíru
1 000 - 1 500 Kč/t, u skla se dojednávají jednotlivé odběry.

Otevření separační haly se zúčastnil starosta Ing. Luboš Jedlička a ředitel SMČK Ing. Josef Pešl, který společnost opouští k 30. 6.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: