aktualizováno 10. 5. 2007

Rekonstrukce Porákova mostu

Rekonstrukce Porákova mostu Opravě Porákova mostu v Českém Krumlově, plánované na 37 týdnů, předchází výstavba mostního provizoria, které přes Vltavu spojí silnici Pod Kamenem s bývalým areálem Ambit.
Tento most by měl být zprovozněn mezi 21. a 23. květnem současně s uzavírkou Porákova mostu a po dobu prací bude sloužit k vyjetí z města od Větřní a Kaplice na České Budějovice a Kájov. Ve směru od Horní Brány na České Budějovice a Kájov budou tedy jezdit vozidla do 11 t okamžité hmotnosti (včetně autobusů) z Objížďkové silnice do ul. Pod Skalkou a areálu bývalého Ambitu a přes provizorní most na silnici Pod Kamenem. Těžší vozidla jedoucí stejným směrem musí na křižovatce u Agipu pokračovat směrem na Kaplici a dále po vyznačené objížďce z Mirkovic na Markvartice, Mojné, Rájov. Řidiči nákladních vozů nad 11 t okamžité hmotnosti směrující do Českého Krumlova od Kaplice budou na kaplickém nádraží upozorněni na uzavírku Porákova mostu a ve směru na Černou v Pošumaví a Prachatice budou vedeni po objížďce Mirkovice, Markvartice, Mojné, Rájov a Č. Krumlov. Veškerý provoz včetně těžké nákladní dopravy ve směru od Českých na Kaplici a Větřní bude veden za omezení rychlosti jednosměrně vždy po polovině Porákova mostu.

Investici ve výši 14,94 mil. Kč hradí kraj. Společnost Pražské silnice a vodostavby a. s. Praha vymění kryt, izolace a celé příslušenství mostu. Hotovo má být do konce listopadu.

Od čtvrtka 3. 5. je uzavřen chodník na levé části Porákova mostu, na němž začaly dílčí práce.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: