aktualizováno 14. 3. 2007

Cena města Český Krumlov pro pilné a úspěšné

Cena města Český Krumlov pro pilné a úspěšné, zdroj: Archiv MěÚ
Do 13. dubna
mohou nejen krumlovští občané nominovat své favority na udělení Ceny města Český Krumlov. Toto ocenění je určeno fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odráží přínos k rozvoji či prezentaci města, k obohacení života jeho obyvatel v kulturní, sociální, podnikatelské a sportovní činnosti či při opravě památek. Cena města Český Krumlov může být rovněž morální odměnou za soustavnou činnost vyvíjenou v těchto oblastech.

Návrh na udělení Ceny města Č. Krumlov je nutné podat písemně na radnici na náměstí Svornosti na oddělení kultury nebo e-mailem na adresu dagmar.spolcova@mu.ckrumlov.cz.

V nominaci na udělení ceny musí být uvedeno:
- jméno a adresa kandidáta
- zdůvodnění návrhu
- jméno a adresa navrhovatele

Po projednání a navržení postupujících radou města 16. dubna rozhodnou o udělení ceny zastupitelé na veřejném jednání 26. dubna. Z nominací jsou vyloučeni členové zastupitelstva a zaměstnanci města i městem řízených či ovládaných subjektů za činnost, kterou vykonávají v rámci svých pracovních povinností.

Veřejné předání Ceny města Český Krumlov se letos již neuskuteční v rámci Slavností pětilisté růže, ale o měsíc dříve 18. května od 19 h v Prokyšově sále.

Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Č. Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 (včetně) byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr - poté jedna, ale může ji získat více subjektů.

Vloni byly předány ceny tři - PhDr. Evě Davidové, CSc. za celoživotní práci věnovanou romskému etniku a dlouholetou odbornou spolupráci s městem v oblasti mezilidských vztahů - řešení soužití s romskou menšinou, pěvecký sbor Medvíďata ZUŠ Č. Krumlov za významný přínos v kulturní oblasti a za úspěšnou reprezentaci města doma i v zahraničí, Českokrumlovský rozvojový fond, spol.s r.o. za přínos k rozvoji města a jeho prezentaci v oblasti cestovního ruchu. Celkem bylo ve 13 ročnících uděleno 51 cen.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: