aktualizováno 7. 9. 2005

Pétépáci slavili u starosty

K 55. výročí vzniku PTP (pomocných technických praporů) a 15. výročí vzniku okresní organizace PTP (dnes je to územní organizace PTP) se v pondělí 5. 9. uskutečnilo v kanceláři starosty města Č. Krumlov JUDr. Františka Mikeše setkání vedení města s představiteli Územní organizace PTP Český Krumlov a zástupci organizací pomáhajících pétépákům.

Předseda ÚO PTP ing. Karel Podruh vzpomněl, že se poprvé sešli před 15 lety právě v budově radnice, v září 2000 se tam uskutečnila i druhá výstava o PTP. Starosta jim pomáhal už ve funkci přednosty okresního úřadu. Velkým podporovatelem pétépáků je Regionální muzeum v Č. Krumlově, kde se na podzim 1993 uskutečnila 1. výstava o PTP v Československu, kdy expozici vytvořila muzejní výtvarnice Lenka Kohoutková. Letos potřinácté připravuje územní organizace ve spolupráci se ZŠ TGM u příležitosti výročí 28. října kladení kytic s doprovodným programem žáků školy. Bezplatné přístřeší místním pétépákům poskytuje restaurace Jelenka, kde se krumlovští pétépáci sejdou v září na pravidelném čtvrtletním srazu už po devětadvacáté. Jako vyjádření díků za spolupráci a podporu předal Karel Podruh pamětní medaili Českého svazu PTP starostovi Fr. Mikešovi, Lence Kohoutkové z muzea, řediteli ZŠ TGM Vlastimilu Hláskovi a Iloně Podruhové z restaurace Jelenka.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: