aktualizováno 14. 11. 2011

Pozvánka na přednášku UNESCOlogo Unesco s textemPřednáška na téma UNESCO v rámci projektu "UNES-CO VÍŠ a ZNÁŠ"

aktualizováno 08.12.2011

 

 

V prostorách Městského divadla Český Krumlov se dne 10.  listopadu konala přednáška na téma UNESCO.

Projekt "UNESCO pro mladou generaci", v jehož rámci se přednáška uskutečnila je organizován v rámci oslav dvacátého výročí zápisu Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Součástí projektu je znalostní soutěž pro žáky druhého stupně českokrumlovských základních škol „UNES-CO VÍŠ a ZNÁŠ" a přehlídka umělecké tvorby dětí a mládeže „ŽIVOT v PAMÁTKÁCH" .

Cílem projektu je připomenout obyvatelům města  i  jihočeského regionu, kdy a proč bylo město Český Krumlov zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, osvětlit žákům, co je organizace UNESCO, k čemu slouží, a zmapovat, jak se změnil život v našem městě za dvacet let.

Přednáška na téma UNESCO a World Heritage byla rozdělena do dvou bloků:

  • Místostarostka JItka Zikmundová - přednáška UNESCOV první sekci pohovořila místostarostka města Český Krumlov Jitka Zikmundová na téma UNESCO - organizace, principy, World Heritage. Vysvětlila základní pojmy a důležitost zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Doporučila dětem zvednou hlavy, a dívat se více kolem sebe. Být pyšní na život v kulturní památce.

      Prezentace k nahlédnutí ZDE

  • V druhé sekci promluvil velice poutavě o ochraně památek Petr Pavelec, ředitel Národního památkového ústavu České Budějovice. Pojmy jako integrita a autenticita zazněly z jeho úst několikrát, názorně prezentoval restaurátorské práce a vyzdvihl péči, s jakou se mnoho lidí snaží o zachování perfektního stavu památky UNESCO, jakou je Český Krumlov.

     Prezentace k nahlédnutí ZDEmístostarostka JItka ZIkmundová, přednáška UNESCO

 Petr Pavelec, ředitel NPÚ

   

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: