aktualizováno 14. 11. 2011

Pozvánka na přednášku UNESCOlogo Unesco s textemPřednáška na téma UNESCO v rámci projektu "UNES-CO VÍŠ a ZNÁŠ"

aktualizováno 08.12.2011

 

 

V prostorách Městského divadla Český Krumlov se dne 10.  listopadu konala přednáška na téma UNESCO.

Projekt "UNESCO pro mladou generaci", v jehož rámci se přednáška uskutečnila je organizován v rámci oslav dvacátého výročí zápisu Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Součástí projektu je znalostní soutěž pro žáky druhého stupně českokrumlovských základních škol „UNES-CO VÍŠ a ZNÁŠ" a přehlídka umělecké tvorby dětí a mládeže „ŽIVOT v PAMÁTKÁCH" .

Cílem projektu je připomenout obyvatelům města  i  jihočeského regionu, kdy a proč bylo město Český Krumlov zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, osvětlit žákům, co je organizace UNESCO, k čemu slouží, a zmapovat, jak se změnil život v našem městě za dvacet let.

Přednáška na téma UNESCO a World Heritage byla rozdělena do dvou bloků:

  • Místostarostka JItka Zikmundová - přednáška UNESCOV první sekci pohovořila místostarostka města Český Krumlov Jitka Zikmundová na téma UNESCO - organizace, principy, World Heritage. Vysvětlila základní pojmy a důležitost zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Doporučila dětem zvednou hlavy, a dívat se více kolem sebe. Být pyšní na život v kulturní památce.

      Prezentace k nahlédnutí ZDE

  • V druhé sekci promluvil velice poutavě o ochraně památek Petr Pavelec, ředitel Národního památkového ústavu České Budějovice. Pojmy jako integrita a autenticita zazněly z jeho úst několikrát, názorně prezentoval restaurátorské práce a vyzdvihl péči, s jakou se mnoho lidí snaží o zachování perfektního stavu památky UNESCO, jakou je Český Krumlov.

     Prezentace k nahlédnutí ZDEmístostarostka JItka ZIkmundová, přednáška UNESCO

 Petr Pavelec, ředitel NPÚ

   

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov