aktualizováno 25. 10. 2023

Rekonstrukce hřbitova postoupila do poslední fáze

Stavební práce v urnovém háji jsou poslední etapou při rozsáhlé rekonstrukci hřbitova v Českém Krumlově. Celá rekonstrukce by měla být hotova do konce listopadu.

V areálu hřbitova pokračují stavební práce v urnovém háji, které jsou poslední, třetí etapou rekonstrukce. Buduje se zde nový cestní systém, nová dešťová kanalizace, rozvody vody a elektřiny, vysadí se nová zeleň, zřídí odpočinková místa s lavičkami a vybudují nová stání pro kontejnery na odpad. Páteřní komunikace budou vydlážděny a na ostatních se bude zelenat štěrkotrávník.

Upravuje se i rozptylová loučka, která se osazuje novou zelení, dle návrhu architekta zde budou vysázeny rododendrony a břízy. Také původní nevzhledný pomník a místo k pokládání svíček nahradí zcela nové pietní místo.

V již opravených částech jsou dokončené nové chodníky, rozvody elektřiny, kompletně nové odvodnění a pokračuje výsadba zeleně. Opravy se dočká i boční zdobená brána. Nedaleko hlavního vstupu je také nově zřízen vchod do parku, kam se hřbitov bude v budoucnu rozšiřovat, neboť jeho stávající kapacita pro urnová místa už nestačí.

Blíží se období Dušiček, kdy pozůstalí uctívají památku svých zesnulých. Prosíme proto všechny, kteří chtějí hřbitov navštívit, aby dbali zvýšené opatrnosti při průchodu staveništěm, aby věnovali zvýšenou pozornost všem upozorněním a omezením v souvislosti s probíhajícími stavebními pracemi a v zájmu své bezpečnosti neporušovali žádné zákazy vstupu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: