aktualizováno 2. 10. 2023

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlásilo další ročník mezinárodní fotografické soutěže "Mladí fotografují památky"

Soutěž „Mladí fotografují památky“ je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. V roce 2007 bylo Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska osloveno hlavním pořadatelem – Radou Evropy, aby soutěž u nás zorganizovalo a převzalo nad ní záštitu. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem je 16 úspěšných ročníků. 

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz). Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v dubnu 2024 v Praze.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria:

  • Téma: Architektonické dědictví
  • Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení
  • Věkový limit: 21 let
  • Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 8. 3. 2024

V letošním roce musí účastníci opět vkládat fotografie přes internet na nové webové stránky Sdružení – www.historickasidla.cz nebo přes mobilní aplikaci dostupnou na webových stránkách, nebo v Apple store a Google Play pro Android či iOS.

  • Účastník se může registrovat na webových stránkách nebo pomocí aplikace. Po registraci používá již jen unikátní přihlašovací kód.
  • Účastník může svoji registraci provést jak na webových stránkách, tak v mobilní aplikaci.
  • Po přihlášení může účastník vkládat nebo mazat již vložené fotografie až do uzávěrky – jak v aplikaci, tak na webových stránkách.
  • Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Veškeré informace či dotazy Vám zodpoví sekretariát SHS ČMS na tel: 224 213 166 nebo na internetové adrese info@shscms.cz.

V letošním roce byly oceněny tyto 3 vítězné fotografie. První místo obdržela Kateřina Cinková s fotografií Světlo oknem, Loukov; druhé místo Štěpánka Nová s fotografií Podzim, Litoměřice; a třetí místo Kateřina Němcová s fotografií Zbarvená Bára, Kutná Hora. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: