aktualizováno 25. 5. 2015

Mateřské centrum Míša slaví 10 let

aktualizováno 25.5.2015

Mateřské centrum Míša slaví 10 let od svého založení Mateřské centrum (dále jen MC) Míša vzniklo v květnu 2005, když několik maminek na rodičovské dovolené hledalo prostor vyžití pro ně a jejich děti. Zaplnění mezery pro tuto sociální skupinu se osvědčil a MC Míša funguje již 10 let. Po celou dobu MC Míša vedou dobrovolnice na rodičovské dovolené, bez nároku na finanční odměnu. Když odchází zpět do práce, vedení MC Míša předávají dalším. Za deset let se tedy vystřídaly: Hana Malečková, Jana Štroblová, Vladimíra Bauerová, Ilona Pučilová, Gabriela Šubrtová, Leona Kunešová, Michaela Radimská, Gabriela Skorunková, Michaela Mondeková, Jaroslava Rosická,Marcela Rizáková a nynější vedení Markéta Kašková, Lucie Stupková a Hana Šustrová. Mateřské centrum Míša je v Č. Krumlově důležitý a neopomenutelný sociální článek. Za deset let prošly mateřským centrem stovky dětí a maminek a aktivně využívaly připravený program. Maminkám pomáhá mateřské centrum především v sociálním začlenění, děti se (leckdy prvně) učí, jak vycházet se svými vrstevníky a celkově poznávat svět a nové možnosti.

Chod mateřského centra vychází z principů mateřských center (MC Míša je zařazeno v Síti mateřských center ČR) a program je na daném vedení. Momentálně mohou maminky využít program každé úterý dopoledne a k tomu odpolední venkovní aktivity v Č. Krumlově a blízkém okolí (např. projížďky na koních, akce na dopravním hřišti, opékání buřtíků, návštěva hasičů či medvědů). Často MC Míša přidává i mimořádné aktivity - např. aktuální kurz společnosti SCIO: Jak se efektivně učit se svými dětmi (2. června 2015od 16 hodin) nebo autobusové zájezdy pro celé rodiny (nejbližší v září 2015). Mateřské centrum Míša svoje kulaté výročí oslavilo 26. dubna 2015 v DDM Č. Krumlov svou narozeninovou oslavou, kde nechyběl velký narozeninový dort, klaun se soutěžemi a zábavou, malování na obličej a dárky pro všechny děti. Program zpříjemnilo i vystoupení DFS Jitřenka a proslov starosty města Mgr. Dalibora Cardy. Celkem se zúčastnilo 180 osob. Více informací o Mateřském centrum Míša.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: