aktualizováno 2. 2. 2015

Symbolické otevření nové výslechové místnosti v Českém Krumlově

aktualizováno 2.2.2015

Nová výslechová místnost, která by měla sloužit těm nejmenším obětem zločinu - dětem, byla symbolicky otevřena vedoucím oddělení kriminality Rudolfem Zbínem, vedoucí múzemního odboru Policie ČR v Českém Krumlově Pavlem Kučerou, starostou města Český Krumlov Mgr. Daliborem Cardou a náměstkem krajského ředitelství pro ekonomiku Ivanem Fantou v objektu Policie ČR v Českém Krumlově dne 28. ledna 2015

Místnost je upravena jako dětský pokojíček s hračkami a zařízením v pestrých barvách a navozuje tak příjemnější atmosféru při výslechu dětí, handicapovaných, seniorů či jiných obětí trestných činů domácího násilí, znásilnění nebo sexuálních deliktů. Součástí je též druhá místnost, která je propojená pomocí audio a video techniky pro pořizování dokumentace výslechu. Výslech tak mohou sledovat a zaznamenávat policisté, pracovníci orgánů sociálně právní ochrany dětí, státní zástupce, soudce psycholog a další osoby, se kterými vyslýchaná osoba nepřijde do přímého kontaktu. Největším přínosem místností je, že je dítě vyslýcháno pouze jednou. Tisková mluvčí českokrumlovské policie Lenka Kozoňová dodala: „Zkušenosti ukazují, že příjemná atmosféra výrazným způsobem zkvalitňuje a zefektivňuje práci s dětmi i dospělými."

Pořízení místnosti stálo zhruba 288.000 korun, z nichž velkou část pokryla dotace ministerstva vnitra a nemalou částí také přispělo město Český Krumlov a Policie ČR.
Součástí slavnostního otevření místnosti byla ukázka výslechu nezletilé Natálie Hůrkové s komisařkou Lenkou Jakešovou, která názorně demonstrovala způsob použití výslechové místnosti.
Všichni zúčastnění na závěr popřáli co nejmenší počet obětí, které by v budoucnu místnost mohly potřebovat.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: