aktualizováno 1. 10. 2008

1. října 2008

Deklaraci partnerství a spolupráce mezi Českým Krumlovem a italským San Gimignanem podepsali v sobotu 27. září na radnici starostové obou měst, Luboš Jedlička a Marco Lisi."Naše města pojí nejenom podobné architektonické dědictví, ale například i skutečnost, že obě města zdobí prestižní seznam světového dědictví UNESCO. I díky tomu se stala světově vyhledávanými destinacemi," uvedl starosta Luboš Jedlička. Koordinaci a hodnocení společných aktivit, která vzejdou z této deklarace, chtějí obě strany provádět v rámci pravidelných bilaterálních setkání.
Již před podpisem partnerské deklarace existovaly mezi městy Český Krumlov a San Gimignano vřelé kontakty. V San Gimignanu například vystupoval českokrumlovský folklórní soubor Jitřenka či se konala fotografická výstava o Českém Krumlově.
Partnerskými městy Českého Krumlova jsou bavorský Hauzenberg, rakouský Vöcklabruck, slovinský Slovenj Gradec, Llandwrtyd Wells z Velké Británie, Miami Beach z USA a ukrajinské město Kaluš. (jr)

Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: