aktualizováno 1. 10. 2008

1. října 2008

Deklaraci partnerství a spolupráce mezi Českým Krumlovem a italským San Gimignanem podepsali v sobotu 27. září na radnici starostové obou měst, Luboš Jedlička a Marco Lisi."Naše města pojí nejenom podobné architektonické dědictví, ale například i skutečnost, že obě města zdobí prestižní seznam světového dědictví UNESCO. I díky tomu se stala světově vyhledávanými destinacemi," uvedl starosta Luboš Jedlička. Koordinaci a hodnocení společných aktivit, která vzejdou z této deklarace, chtějí obě strany provádět v rámci pravidelných bilaterálních setkání.
Již před podpisem partnerské deklarace existovaly mezi městy Český Krumlov a San Gimignano vřelé kontakty. V San Gimignanu například vystupoval českokrumlovský folklórní soubor Jitřenka či se konala fotografická výstava o Českém Krumlově.
Partnerskými městy Českého Krumlova jsou bavorský Hauzenberg, rakouský Vöcklabruck, slovinský Slovenj Gradec, Llandwrtyd Wells z Velké Británie, Miami Beach z USA a ukrajinské město Kaluš. (jr)

Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek Podpis deklarace San Gimignano, foto: Lubor Mrázek


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov