aktualizováno 18. 6. 2008

18. června 2008

Jak Jihočeši prožívali události, které je provázely přes 40 roky? To by měla připomenout výstava, připravovaná Jihočeským krajem u příležitosti 40 let, které uplynuly od invaze sovětských vojsk na naše území.
Krajský úřad se v této souvislosti obrací na občany s prosbou o zapůjčení svých fotografií, které zachycují osudné srpnové dny roku 1968 v městech a obcích Jihočeského kraje. Přivítáme i snímky, charakterizující tvář našeho regionu a typické události, provázející život Jihočechů v roce 1968.
Veškeré zapůjčené fotografie budou převedeny do elektronické podoby a obratem vráceny majitelům. Součásti výstavy ve vstupní hale hlavní českobudějovické budovy krajského úřadu, která bude zahájena 21. srpna, se stane i divácká anketa o nejzajímavější snímky. Tři nejúspěšnější autoři budou odměněny věcnými cenami 3. září u příležitosti Dne otevřených dveří krajského úřadu. Všechny vystavené fotografie budou rovněž ke zhlédnutí na webových stránkách Jihočeského kraje www.kraj-jihocesky.cz.
Fotografie se souhlasem k jejich zveřejnění zasílejte nejpozději do 15. července na adresu: Krajský úřad Jihočeského kraje (oddělení vnějších vztahů a marketingu), U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice. Nezapomeňte uvést celou zpáteční adresu.
Předem děkuje všem, kteří budou ochotni se spolupodílet na přípravě této výstavy. Věříme, že pamětníkům mnohé ještě připomene a mladší generaci nabídne zajímavé poznání i poučení.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: