aktualizováno 4. 6. 2008

4. června 2008

Tento týden vrcholí projekt českokrumlovské městské knihovny Cesta do knihovny. Prvňáčci místních škol jsou ředitelkou knihovny slavnostně pasováni na čtenáře a získávají průkazku do knihovny na rok zdarma. Děti ze základní školy Plešivec provedl ceremoniálem i starosta Luboš Jedlička.
"V průběhu prvního školního roku se v první etapě žáčci seznámili s knihovnou, podívali se do všech oddělení a ukázali jsme jim, jak tu všechno funguje. Při druhé návštěvě jsme už děti zkoušeli ze čtení, dávali jsme jim soutěžní otázky a vyrobily si záložku do knihy. Tento týden je vyvrcholením jejich cesty do knihovny a děti dostávají čtenářskou legitimaci do knihovny a jsou regulérními čtenáři," sděluje ředitelka městské knihovny Karla Votřelová.
Cílem projektu, který v Městské knihovně v Českém Krumlově funguje již druhým rokem je získávat nové čtenáře, vést děti ke čtení a umožnit první návštěvu v knihovně. "Někdy děti nevědí, kde knihovna je, nebo se bojí přijít, tak je během školního roku zveme do knihovny a ukazujeme, jak to tu funguje, a jak je čtení zábavné a důležité," uzavírá ředitelka knihovny. (ja)

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního pasování prvňáčků ze ZŠ Plešivec na čtenáře:

Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov