aktualizováno 4. 6. 2008

4. června 2008

Tento týden vrcholí projekt českokrumlovské městské knihovny Cesta do knihovny. Prvňáčci místních škol jsou ředitelkou knihovny slavnostně pasováni na čtenáře a získávají průkazku do knihovny na rok zdarma. Děti ze základní školy Plešivec provedl ceremoniálem i starosta Luboš Jedlička.
"V průběhu prvního školního roku se v první etapě žáčci seznámili s knihovnou, podívali se do všech oddělení a ukázali jsme jim, jak tu všechno funguje. Při druhé návštěvě jsme už děti zkoušeli ze čtení, dávali jsme jim soutěžní otázky a vyrobily si záložku do knihy. Tento týden je vyvrcholením jejich cesty do knihovny a děti dostávají čtenářskou legitimaci do knihovny a jsou regulérními čtenáři," sděluje ředitelka městské knihovny Karla Votřelová.
Cílem projektu, který v Městské knihovně v Českém Krumlově funguje již druhým rokem je získávat nové čtenáře, vést děti ke čtení a umožnit první návštěvu v knihovně. "Někdy děti nevědí, kde knihovna je, nebo se bojí přijít, tak je během školního roku zveme do knihovny a ukazujeme, jak to tu funguje, a jak je čtení zábavné a důležité," uzavírá ředitelka knihovny. (ja)

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního pasování prvňáčků ze ZŠ Plešivec na čtenáře:

Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová Pasování prvňáčků na čtenáře, foto: Jitka Augustinová

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: