aktualizováno 26. 3. 2008

Situace na vodních tocích

21. března 2008

Dnes od 8:00 by měl být odtok z vodní nádrže Lipno snížen z 60 kubických metrů na 50 m3/s. Snížením odtoku se zmírní riziko povodní v povodí řeky Vltavy. V úterý nastal na Vltavě (v Českém Krumlově) první stupeň povodňové aktivity, stupeň bdělosti. Vltava měla v oblasti měřicí stanice Spolí průtok přes 70 kubických metrů za sekundu a vodní stav byl 185 cm. Od středy 19. března se již hladina snížila a úroveň je opět hodnocena jako normální. Ve čtvrtek Vltavou ve Spolí protékalo stále kolem 67,5 kubíků za vteřinu a hladina se držela na úrovni 182 cm.
Odbor životního prostředí a zemědělství informoval na začátku týdne Povodí Vltavy o stávajícím maximu vodní hladiny, které je Český Krumlov schopen ustát bez problémů.
Polečnice v Českém Krumlově, ani Chvalšinský potok ve Chvalšinách nevybočují z normálu a nedosahují stupně povodňové aktivity.(ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: