aktualizováno 10. 5. 2006

Představitelé státu Malaka přijeli do Č. Krumlova pro informace

V sobotu 6. 5. navštívila Český Krumlov delegace Malajsijské federace. Starosta města JUDr. František Mikeš, zástupci města, kulturního života a cestovního ruchu se na radnici setkali s guvernérem státu Malaka Datuk Seri Utama Hj Mohd Khalil Yaakobem, prvním ministrem Datuk Seri Hj Mohd Ali Rustamem, velvyslancem Malajsie v ČR Dato' Salman Ahmadem, státním sekretářem a dalšími vládními představiteli.

Přestože Malaku a Český Krumlov dělí tisíce kilometrů, ukázalo se, že je pojí společný cíl - snaha o zachování autenticity historického odkazu podmíněná nutností zajistit kvalitní život občanům. Hosté z přímořské země s celoroční letní sezónou s průměrnou teplotou 24 oC, kterou pozná ročně 4 a 5 miliónů turistů, se intenzívně zajímali o fungování turistického ruchu v Č. Krumlově. Velmi je překvapila více než miliónová roční návštěvnost Č. Krumlova. Zjišťovali, jak město získává a "vychovává" kvalitní průvodce, jak pečuje o historické bohatství, jak funguje správa a financování památek, muzeí, galerií. Zástupci ze 14tisícového Č. Krumlova mohli předat zkušenosti, jichž využije ke zkvalitnění cestovního ruchu hlavní město Malaka s půl miliónem obyvatel, usilující o zapsání do seznamu UNESCO v roce 2007.

Téměř třicítka sympatických hostů obdivovala zámek, Egon Schiele Art Centrum, regionální muzeum, seznámila se s infocentrem a odjížděla nadšená Č. Krumlovem.

Představitelé státu Malaka přijeli do Č. Krumlova pro informace

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov