aktualizováno 29. 3. 2006

Odvolání III. povodňového stupně na Polečnici - 29.3.2006 14:00h

Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů na Ostrově, v Novém Spolí a ve Vyšném. Naštěstí voda v Polečnici i Vltavě klesá. Ve 13.50h se Polečnice pohybovala na 140 cm, proto byl odvolán III. povodňový stupeň. Průtok je 25 kubíků za sekundu. Vltava měla v tuto dobu 60 cm a průtok 71,4 m3, takže I. stupeň přetrvává. Předseda povodňové komise už v úterý večer jednal s vodohospodářským dispečinkem Povodí Vltavy, s. p. o udržení odtoku z obou lipenských nádrží mezi 6 a 10 m3, aby nedocházelo ke zvyšování hladiny na toku Vltavy v Č. Krumlově.

V současné době je do řeky vypouštěno 10,5 kubíků. Pro tající sníh má lipenská nádrž dostatečnou rezervu. Vzhledem k tomu, že dnes by už neměly přijít velké srážky, lze očekávat další snižování hladin. Monitorujeme, protipovodňová komise je nadále v pohotovosti.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: