aktualizováno 11. 1. 2006

Doprava pod krumlovskou skálou bude omezena od pátku večera

Pokud nedojde k výraznému oteplení, které by mohlo zvýšit riziko uvolňování kamenů ze skály nad českokrumlovskou komunikací Pod kamenem, bude provoz na této komunikaci omezen od pátku 13. ledna večer. Od 19 h bude uzavřena polovina vozovky pod skálou ve směru od Č. Budějovic.

Pouze pro osobní a pravidelnou autobusovou dopravu bude vedena objížďka od kruhového objezdu u Trojice doprava směrem k nádraží přes Růžek a tř. Míru zpět na silnici I/39. Objízdná trasa od Č. Budějovic (či z Tovární ulice) pro nákladní dopravu povede přes Kamenný Újezd a kaplické nádraží do Č. Krumlova. Objíždky budou zřetelně vyznačeny. Na silnici Pod Kamenem bude od pátečního večera jednosměrně zachován provoz pro veškerou dopravu z Č. Krumlova na Č. Budějovice.

Uzavírka části vozovky je zatím časově neomezená. O způsobu a rozsahu zabezpečení padání kamenů ze skály se rozhodne po skončení zimy, odstranění porostu z masivu a po dalším geologickém průzkumu.

Na těchto opatřeních a krocích se na pondělní schůzce na Městském úřadu v Č. Krumlově dohodli zástupci odboru dopravy Jihočeského kraje, MÚ Č. Krumlov, Silnic a dálnic, Ředitelství silnic a dálnici, krajské a okresní policie, geolog.

Zajištění skalního masivu

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov