aktualizováno 20. 10. 2005

Skončila oprava Rožmberské


Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Rožm~berské ulici za 2,1 mil. Kč se o dva týdny protáhla. Pracovníkům firmy IRO stavební, s.r.o. se nepodařilo dodržet sjednaný termín ukončení prací k 30. září, neboť během opravy se vyskytly nečekané potíže. Například na trase pokládky vodovodu se již v malé hloubce objevila v lokalitě zvané Pětidomí skála, takže pro výkopy bylo nutné použít těžkou techniku, což práce zdrželo. Na křižovatce Rožmberské a Křížové ulice nastaly problémy s připojením vody, neboť plány z roku 1924 neodpovídaly skutečnosti.

Nyní jsou výkopy spojené s rekonstrukcí zaasfaltovány a Rožmberská silnice dostane v příštím roce kvalitní povrch za prostředky Krajského úřadu Jihočeského kraje. Na jaře 2006 odfrézuje správce komunikace ­ Správa a údržba silnic Č. Budějovice ­ vrchní vrstvy a po vyspravení podkladu položí nový asfalt. Mimo to by v rámci těchto stavebních prací mělo být provedeno i zajištění hrany svahu směrem k ulici Za Tavírnou. Celá tato investiční akce by pak mohla stát až 50 mil. korun.

Rožmberská

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: