aktualizováno 3. 5. 2005

Rybáři budou obhospodařovat městské rybníky


Čtyři městské rybníky v nájmu Lesů města Č. Krumlov ve Slupenci a v Českém Krumlově podnajme společnost místní organizaci Českého rybářského svazu za roční poplatek deseti tisíc korun.

Zatímco soustava dvou rybníků Sebevrah I a II na Drahoslavickém potoce je bez ryb a rybáři počítají s jejich vysazením, ve Velkém hornobránském rybníku je v současné době kolem 200 kg amurů a tolstolobiků. Ti na rozdíl od kaprů nekalí vodu, takže tato vodní nádrž slouží k rekreačnímu vyžití obyvatel Českého Krumlova a jako případná protipožární nádrž. Rybáři mají zatím z pěti městských vodních nádrží v podnájmu rybníček u Trojice. Podnájmem zbývajících čtyř se zavážou udržovat tak zvanou normální hladinu vody ve Velkém hornobranském rybníku doplňováním vody ze Seberahu I a II. Jejich další povinností bude na začátku letní sezóny a v jejím průběhu zajistit z něj dva odběry a rozbory vody na své náklady a pečovat o pořádek na březích všech pěti rybníků.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: