aktualizováno 2. 5. 2005

Výstava jako projev díků Estonské republice

Hosty českokrumlovského starosty JUDr. Františka Mikeše byla v sobotu odpoledne na radnici delegace Estonské republiky vedená náměstkyní estonského ministra kultury Reet Mikkel.

Velvyslankyně Estonské republiky v Praze Eve-Külli Kala je poměrně častým návštěvníkem Českého Krumlova, k němuž má vřelý vztah. Tentokrát se spolu s velvyslanci dalších zemí, zástupci ministerstev zahraničních věcí a kultury ČR a představiteli estonských uměleckých muzeí zúčastnila vernisáže výstavy Expresionismus v estonském umění v letech 1900 1930 v Egon Schiele Art Centru, která do 5. listopadu představí dvě stovky originálních děl. Tato výstava je největším projektem estonského umění novodobých dějin země v zahraničí a vyjadřuje poděkování Českého Krumlova Estonské republice, která po záplavách v roce 2002 městu velkoryse darovala dva milióny korun. Současně byly v centru otevřeny výstavy Oskara Kokoschky, Františka Skály a Chun-Sen Yang.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: