aktualizováno 22. 3. 2005

Aktuální stav na vodních tocích v Českém Krumlově

V důsledku meteorologické situace byl na toku Polečnice dosažen 1. stupeň povodňové aktivity - stav bdělosti. Dnes dopoledne se sešel pracovní štáb povodňové komise města Český Krumlov.

S ohledem na dostatečnou kapacitu zásobního prostoru vodní nádrže Lipno se nepředpokládá, že by na Vltavě došlo k výraznější kulminaci hladiny. Dle informací Povodí Vltavy, s. p., se současný odtok z Lipna (20 m3/s) nebude navyšovat. V průběhu dnešní noci a sobotního odpoledne předpokládají meteorologové déšť, který se - v kombinaci s odtáváním sněhové pokrývky - může projevit zvýšením hladiny Polečnice. V pátek v 7.30 i ve 13 h dosahovala výška hladiny 98 cm - v průběhu dopoledních hodin tedy nedocházelo k dalšímu zvyšování hladiny.

Aktuální stav na toku je průběžně sledován a vyhodnocován, v případě zhoršení situace bude ihned svolána povodňová komise města. O případném dosažení vyššího stupně povodňové aktivity a o případném hrozícím nebezpečí by byli občané včas informováni.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: