aktualizováno 30. 10. 2023

Veřejné představení záměrů dostupného bydlení

Vedení města se zavázalo a zařadilo jako hlavní prioritu v programovém prohlášení realizaci nových možností bydlení pro obyvatele. Chce dbát zejména na možnosti dostupného bydlení, které by bylo dosažitelné pro co největší část spoluobčanů, a tím zastavit snižování počtu obyvatel Českého Krumlova.

Nyní tyto kroky a nové projekty představitelé města veřejně představí 14. listopadu od 17.00 hodin v Pivovarské restauraci (ul. Pivovarská 27, Historický pivovar ČK). Zároveň zde chtějí debatovat s občany a zjistit jejich názory, na které typy bydlení se mají zaměřit. Získají tím poznatky potřebné pro další plánování nového bydlení.

Na setkání s veřejností budou představeny nejen nové projekty, ale také plánované termíny realizace, odhady nákladů na výstavbu, způsoby vlastnictví či nájmů a podmínky získání možnosti bydlení pro občany.

Představeny budou tyto projekty:

  • realizace výstavby 30 bytových jednotek ve Vyšném formou družstevního bydlení
  • rekonstrukce 18 bytových jednotek v ulici Nad Nemocnicí čp. 241
  • příprava projektu domova pro seniory ve Vyšném
  • realizace rodinného bydlení typu cluster ve Vyšném
  • realizace projektové dokumentace bytového domu Vyšehrad čp. 182
  • příprava ploch pro výstavbu rodinných domů v Novém Spolí a na Horní Bráně
  • realizace projektu přestavby stávajících objektů (ubytovací a zdravotní bloky v bývalých kasárnách) na dostupné bydlení

Zveme všechny zájemce ke společné diskuzi.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: