aktualizováno 21. 6. 2023

Otevření Prachárenské cesty uleví přetížené dopravě

Od čtvrtka 22. června nás čeká hustý dopravní provoz, neboť se na půl roku uzavírá silnice na Kaplici-nádraží a přes Český Krumlov vede objízdná trasa pro nákladní dopravu.

Dobrou zprávou v tomto náročném období je jistě to, že se podařilo vyjednat otevření Prachárenské cesty, která propojuje Tovární ulici s Vyšným. Začíná za společností Fronius na odbočce z Tovární ulice a vede na křižovatku s ulicí U Kasáren.  

Od zítřejšího rána bude cesta otevřená pro dopravu vozidel do 3,5 tuny, s omezenou rychlostí 30 km/hod. Doprava je pouze jednosměrná, průjezdná směrem z Tovární ulice. 

Prachárenská cesta je komunikace v majetku Lesů ČR. Výjimka pro otevření provozu je zatím dočasná, do 15. září, následně bude vedení města spolu s Lesy ČR vyhodnocovat její fungování.

„Lesům ČR patří poděkování za vstřícnost a rychlost jednání. Věříme, že otevření cesty výrazně pomůže dopravě v době, kdy nás čeká na silnicích složitá letní sezóna. Úleva to může být zejména pro zaměstnance společností v Tovární ulici,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: