aktualizováno 19. 10. 2023

Kláštery Český Krumlov mají nového ředitele

Druhý největší historický komplex po zámeckém areálu v Českém Krumlově má nové vedení. V čele Klášterů Český Krumlov je Martin Malý.

Areál českokrumlovských klášterů provozovalo od jeho kompletní revitalizace Městské divadlo Český Krumlov. Nově se kláštery od divadla organizačně oddělily a jsou samostatnou příspěvkovou organizací, pro kterou bylo nutné najít nové vedení.

Ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo šest uchazečů, uspěl Martin Malý. Do ředitelského křesla usedl v pondělí 16. října. Martin Malý má dvacetiletou zkušenost z vedoucích pozic ve veřejné správě i soukromého sektoru. 12 let byl starostou Prachatic, předtím místostarostou a na městském úřadě také vedl finanční odbor. V minulosti také působil jako učitel odborných ekonomických předmětů na střední a vyšší odborné škole.

„Jako celoživotní ekonom jsem se zásadním způsobem zasazoval především za efektivní a hospodárnou správu svěřeného majetku a finanční zdraví města. Zrovna tak jsem se zasazoval o uplatňování stejného principu v dozorčích radách, školských radách a představenstvech mnoha společností a organizací,“ říká Martin Malý.

V čele Klášterů Český Krumlov je Martin Malý., zdroj: oKS

Stejně jako ekonomika, tak i kulturní prostředí je mu vlastní. O památkové péči a způsobu dobré praxe financování obnovy památkových objektů přednášel na půdě Parlamentu ČR, odborných konferencích a výstavách.  

„O historii, kulturu, umění a památkovou péči se zajímám celý život. Práce pro kláštery je pro mě výzvou i posláním. Rád bych přispěl ke zvýšení atraktivity a smysluplného využití těchto objektů, například rozšířením expozice Klášterního muzea,“ dodává Martin Malý.

Je také autorem fotografické knihy Z Prachatic za poznáním, pro kterou vyfotografoval více než polovinu všech uvedených fotografií, navrhl texty a grafické zpracování. V současné době má rozpracovaný druhý díl této knihy.

„Jeho pohled na kulturní i ekonomické aspekty mě velmi oslovuje. Do klášterů nastoupil profesionál, který je povede správným směrem,“ uzavírá starosta Alexandr Nogrády.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: