aktualizováno 31. 7. 2023

Změna režimu parkovací bodové karty

Řadu let existuje v Českém Krumlově možnost parkování mimo špičku na parkovištích u centra města za mimořádně výhodou cenu 2 Kč za hodinu. Krumlováci si mohou zakoupit tzv. bodovou kartu, díky níž lze velmi levně parkovat v centru v době, kdy se zde konají např. aktivity dětí (DDM, ZUŠ apod.) nebo kulturní akce.

Od 1. srpna 2023 dochází k úpravě časových zón. Odpolední zóna je rozšířena již od 14.00 hodin (původně byla 14.30 hodin) a naopak večerní zóna se zkracuje do 24.00 hodin.

Zavedená změna je opatřením proti zneužívání karet, kdy karta je primárně určena Krumlovákům, kteří žijí mimo centrum a noční parkování v centru využívají v minimu případů.

Nový režim bodové karty

14.00 – 24.00 a 6.00 – 10.00 hodin: 2 Kč/hod.
10.00 – 14.00 a 0.00 – 6.00 hodin: 40 Kč/hod.

 

Na parkovišti P5 na autobusovém nádraží platí zlevněný tarif dokonce až do 12.00 hodin, aby si mohli klienti nemocnice pohodlně vyřídit své dopolední návštěvy u lékařů.

Bodová karta platí pro parkoviště se závorovým systémem P1 (Jelení zahrada), P2 (Pod Poštou), P3 (Městský park) a P5 (Autobusové nádraží). Bodovou kartu je možné zakoupit v Infocentru na náměstí Svornosti. Dobíjení kreditu se provádí přímo na parkovišti v automatické pokladně.

Parkování prvních 40 minut zůstává na všech parkovištích zdarma, tj. neodečítá se žádný kredit. (40 minut zdarma platí nejen pro držitele karet, ale i při běžném parkování, pokud řidič opustí parkoviště do 40 minut od vjezdu.)

Doprovodné služby k parkingu

Popis bodové karty

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: